DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Archiv článků o představení Game over(Ne)romantická komedie Game over  pobavila Bratislavu:

      Magické datum 11.11. nepatřilo magické Imeldě a představení Když se zhasne, ale (ne)romantické komedii Game over, se kterou jsme zavítali do bratislavského Divadla v podpalubí. Děkujeme všem příchozím divákům, kterých bylo na šedesát a doufáme, že se dobře bavili. Tento rok to bylo jedno z posledních představení, které jsme na Dunaji odehráli, protože v prosinci je loď vyhrazena předevšim pro firemní akce. 

 


Třetí standing ovation v řadě tentokrát patřil komedii Game over :

       Poprvé v této sezóně jsme si zahráli naši rádoby romantickou komedii Game over. Stalo se tak ve středu 23. října v Bratislavě. Divadlo v podpalubí bylo velmi slušně zaplněné, a i když jsme vinou neprůjezdné dálnice dorazili doslova na poslední chvíli (dvacet minut před představením), začali jsme jen s kratičkým pětiminutovým zpožděním. Hru Game over jsme hráli naposledy před dlouhými čtyřmi měsíci, a tak jsme k tomuto představení přistupovali s respektem. Publikum ale bylo naprosto fantastické (ostatně jako vždy, když zavítáme do Bratislavy) a odměnilo nás potleskem ve stoje. Byl to náš třetí standing ovation v řadě a nás to těší o to víc, že každý z nich byl za jiné představení. Co si víc si lze přát? Snad jen, abyste příště přišli zase.

  

 


Našim posledním představením této sezóny byla komedie Game over :

        Autorsko-režisérská dvojice Michaela Doleželová a Roman Vencl je pro olomoucké publikum zárukou dobré divadelní zábavy. Místní diváci dobře znají jejich komedie Když se zhasne a Královny. Oba tyto tituly se v hanácké metropoli staly diváckými hity a jsou nejúspěšnějšími představeními činohry Moravského divadla Olomouc. Proto jsme rádi, že jsme se s letošní divadelní sezónou 2012/13 mohli rozloučit právě na půdě Moravského divadla, a to ve čtvrtek 20. června. Vybrali jsme k tomu příhodný titul plný slunce, léta, lásky a prázdninové atmosféry - (ne)romantickou komedii Game over. "Za oponu" olomouckého divadla si našlo cestu na 120 diváků, bylo tedy opět vyprodáno! Děkujeme našim věrným a milým příznivcům z Olomouce, ale také ze zbytku naší i Slovenské republiky za neuvěřitelnou přízeň, které se nám od vás během celé sezóny dostávalo. Moc si toho vážíme a patřičně vás za to odměníme v sezóně příští, která, ač se to možná nezdá, už pomalu klepe na dveře... 

Michaela Vrbová, Michaela Doleželová, Petr Vaněk a Marek Příkazký na ochozech olomoucké divadelní svatyně.

 


Bratislavské představení Game overu  málem skončilo už v Brně:

        V pondělí 18. března jsme se, opět pracovně, podívali do Bratislavy. Tentokrát byla na programu Divadla v podpalubí naše (ne)romantická komedie Game over. Představení dopadlo na výbornou - diváci se báječně bavili a jak je v Bratislavě zvykem, přišlo jich mnoho. Až na pár ojedinělých místeček bylo lodní podpalubí narvané k prasknutí. Všem příchozím děkujeme za účast a za skvělou atmosféru, kterou vytvořili. Obzvlášť velký dík patří jedné nejmenované a krásně se smějící paní, kvůli které jsme se tentokrát málem ani nedobrali konce. Nejkurióznější na celém zájezdu bylo, že nechybělo mnoho a naše cesta skončila už v Brně, protože vinou sněhové kalamity jsme popojížděním po Brnisku strávili více času, než zbývající cestou do Bratislavy, na kterou díky nárazovému větru také jen tak nezapomeneme. Jedno pozitivum to však má - udělali jsme si osobní rekord v chystání scény. Představení bylo připravené a nasvícené během jedenácti minut. Příště snad už konečně pojedeme se sluníčkem v zádech. 

      Vlevo: Cestou do Bratislavy jsme udělali dobrý skutek a vzali jednoho stopaře... akorát byl trochu divný.  Vpravo: Jinak už si Divadlo v podpalubí ani neumíme představit - opět narváno. 

 


Komedie Game over  uzavřela off program Grand Festivalu smíchu:

        Ve Východočeském divadle Pardubice skončil 4. března 2013 třináctý ročník GRAND Festivalu smíchu. Soutěžního festivalu, který každoročně uvádí ty nejpodařenější komedie uplynulé divadelní sezóny se letos zúčastnila taková divadla jako např. Divadlo F.X. Šaldy Liberec, Divadlo Ungelt Praha, Městské divadlo Zlín, Divadlo pod Palmovkou Praha a také naše divadlo Do Houslí. Doprovodný program, v rámci kterého jsme letos zahráli (ne)romantickou komedii Game over, tvoří nesoutěžní část festivalu a probíhá na několika různých scénách. Jako jedno z mála divadel v republice jsme se přehlídky nejlepších komedií účastnili letos po čtvrté. Malá scéna ve dvoře Východočeského divadla byla vyprodaná a na 130 diváků mělo možnost posoudit, zda jsme se ve festivalovém programu objevili zaslouženě a právem. Soudě dle reakcí a závěrečného potlesku, jsme si rozhodně ostudu neudělali. Děkujeme za pozvání a kdo ví - příští rok třeba zase na shledanou.

    Kupříležitosti tohoto slavnostního večera jsme si nechali udělat speciální pokrývky hlavy, na kterých je krásně vyvedené naše logo. 

 


Komedie Game over  naplnila Kulturní dům v Horní Rovni:

      V neděli 27. ledna 2013, jsme divákům v Horní Rovni poprvé představili svou (ne)romantickou komedii Game over. Hráli jsme v tamním Kulturním domě a jsme moc rádi, že jsme se, po více jak roce, mohli znovu objevit na nám dobře známých prknech, kde se nám vždy dostalo vřelého přijetí. Ani toto představení nebylo výjimkou. Divácká účast byla, i vzhledem k nepříjemnému počasí, více než slušná - devátou reprízu Game overu sledovalo v Rovni na 140 diváků. Děkujeme všem příchozím a především Miloši Plecháčkovi, který za to všechno může. Snad se s roveňskými sejdeme dřív než zase za rok.  

Nahoře: Roveň naším představením doslova žila - bilbordy byly všude. Dole: Zaplněný sál Kulturního domu.

 


Komedie Game over  rozehřála bratislavské Divadlo v podpalubí:

      V pondělí 21. ledna jsme se opět, po krátkém čase, vrátili do bratislavského Divadla v podpalubí. Tentokrát byla na programu (ne)romantická komedie Game over. Je to už skoro obehraná písnička, ale znovu musíme složit poklonu slovenským divákům, kterých i přes hrůzu nahánějící zimní počasí, přišlo na 80. Dle jejich reakcí ale můžeme soudit, že se nám je podařilo pořádně rozehřát a především pobavit a to dokonce s nasazením vlastního zdraví. První cesta naší kolegyně Michaely Vrbové, po příjezdu do Zlína, nebyla domů, ale na úrazovou pohotovost - náledí je holt náledí. 

 

Před představením panovala dobrá nálada - Marek Příkazký měl tou dobou text své role pevně v rukou, kotníl Michaely Vrbové nebyl dvakrát větší než je obvyklé a Michaela Doleželová se upřímně usmívala...

 


Článek o úspěchu Game over  v hanácké metropoli:

Zdroj: olomouc.cz, 8.1. 2013

 


Článek o chystané repríze Game over  v Moravském divadle Olomouc:

Zdroj: moravskedivadlo.cz, 1.1. 2013

 


Komedie Game over  vyprodala ve dvou dnech Bratislavu i Brno:

      Úspěchy nové komedie divadla Do Houslí s názvem Game over  začínají nabírat na obrátkách . V neděli 25. listopadu jsme s tímto představením nadchli Bratislavu, konkrétně Divadlo v podpalubí, které bylo beznadějně vyprodané. Kapacita sálu musela být lehce překročena a chvíli to vypadalo, že kvůli přidaným židličkám nebudeme mít ani kde hrát. Ale jako každá správná komedie, i tenhle večer nakonec skončil dobře - z divadla odcházelo 115 spokojených diváků a my už se nemůžeme dočkat, až se po novém roce do Bratislavy zase vrátíme.    


Je dobojováno - během dvou večerů vidělo komedii Game over na 240 diváků.

      Hned druhý večer, tedy v pondělí 26. listopadu, jsme se s tou samou komedií představili v Brně. V loňské sezóně jsme moravskou metropoli nadchli představením Když se zhasne, a proto jsme se rozhodli zavítat sem i s naší novinkou. Tentokrát jsme pro své účinkování vybrali jeviště divadla Polárka. Už pár dnů před představením bylo jasné, že volných míst bude nedostatek. Nakonec se ukázalo, že i v Brně mají Housle širokou diváckou základnu a stejně tak jako v Bratislavě, i zde bylo vypodáno. Řada diváků se musela spokojit s přístavky. Děkujeme všem příchozím za dva nádherné večery, které jsme s nimi mohli strávit a doufáme, že jsme naplnili jejich očekávání.

    Vyprodané hlediště v divadle Polárka při závěrečné děkovačce.

 


(Ne)romantická komedie Game over  poprvé na zlínských prknech:

      Komedii Když se zhasne  znají diváci Městského divadla ve Zlíně více než dobře a podle ohlasů i návštěvnosti si ji velmi oblíbili. Doufáme, že totéž se podaří i naší novince Game over, kterou jsme zlínskému publiku představili poprvé toto pondělí 19. listopadu ve Studiu Z Městského divadla Zlín. Navzdory tomu, že nám zlínské divadlo poskytlo pouze minimální propagaci, byla malá scéna MDZ z poloviny zaplněna, za což jsme vám, našim příznivcům, více než vděční. Doufáme, že se všichni příchozí dobře bavili a těšíme se na brzkou shledanou.    

Kdo nešel kolem tohoto baneru umístěného na průčelí zlínského divadla, mohl naše hostování ve Zlíně těžko odhalit.

 


V Bratislavě i v Pardubicích bylo vyprodáno, diváci se skvěle bavili:

      Středa 3. října patřila slovenské premiéře naší komediální novinky s názvem Game over. První reprízu tohoto kusu na území Slovenska vidělo bratislavské Divadlo v podpalubí, které je naší nejstálejší scénou, protože se zde objevujeme pravidelně každý měsíc. Nebývalý zájem tamních diváků nás neskutečně těší - ani tentokrát nezklamali a podpalubí lodní kavárny zaplnili k prasknutí. Podle reakcí soudíme, že se nám slovenská premiéra, i přes lehkou pořáteční nervozitu, vydařila na výbornou. Už se těšíme na listopad, kdy se v Bratislavě s komedií Game over objevíme znovu. Snad to bude znovu před plným hledištěm...

Klasická bratislavská scenérie, ale tentokrát s jiným obsazením. Zleva: Michaela Vrbová, Michaela Doleželová, Marek Příkazký a Petr Vaněk, který je mistrem světla a zvuku komedie Game over.

     Ve slovenské metropoli jsme se nestihli ani ohřát a už jsme pádili do Pardubic, kde jsme se hned druhý den, tedy ve čtvrtek 4. října, představili s dohousláckou klasikou v podobě komedie Když se zhasne. Povolávací rozkaz do Pardubic přišel z těch nejvyšších divadelních míst - z Východočeského divadla. Po druhé v tomto roce jsme si tak zahráli Když se zhasne v kouzelném prostoru malé scény Ve dvoře VČD, poprvé tomu bylo na letošním Grand festivalu smíchu. Přestože jsme se s touto komedií ukázali v Pardubicích celkově potřetí, bylo vyprodáno - vstupenky mizely doslova bleskovou rychlostí a do týdne byly pryč. Pokud si příchozí diváci užili čtvrteční představení tak jako my, pak věříme, že odcházeli nadmíru spokojeni. 

   Divadelní klub VČD skrývá všelijaká překvapení...Některá jsou lehce bizardní. 

 


Představení Game over  a Když se zhasne si podmanily publikum v Pardubicích i Kutné Hoře:

     Divadlo Do Houslí naplno rozjelo začínající divadelní sezónu a už má za sebou první reprízu nové komedie Game over, která se uskutečnila 11. září v pardubickém divadle Exil. Přesto, že o prvních reprízách kolují mezi divadelníky nepěkné pověry (vždy se prý jedná o to nejhorší představení, které se nikdy nevydaří), my jsme z Pardubic odjížděli s dobrými pocity a co je důležitější - zanechali jsme za sebou spokojené publikum. Do Exilu přišla slušná návštěva, neobsazených zůstalo pouze dvacet míst. Vypadá to, že i naše nové představení bude u diváků sklízet podobné úspěchy, jako například Když se zhasne.

Vlevo: Kompletní osazenstvo komedie Game over. Vpravo: Přípravy na představení v parku U Tří pávů.

     V neděli 16. září jsme se po pár týdnech opět podívali do Kutné Hory. Dostalo se nám možnosti uzavřít letní sezónu v parku U Tří pávů komedií Když se zhasne, kterou kutnohorské publikum vidělo naposledy před rokem při světové premiéře na tamním TyjátrFestu. I tady se volná místa v hledišti nacházela jen obtížně a všem příchozím patří uznání za to, že vydrželi až dokonce a to i přes teploty, které nebyly právě příznivé pro open-air divadelní představení. Divákům moc děkujeme a doufáme, že se na dohled chrámu sv. Barbory dostaneme dříve než zase za rok na dalším prázdninovém TyjátrFestu.

 


Fotografie, plakát a první článek o naší novince Game over :

     Uběhlo teprve pár dní od světové premiéry naší nové hry Game over a už pro vás máme několik zajímavých novinek. Pokud jste nemohli být u premiéry, určitě budete zvědaví na fotky z představení, které najdete v naší fotogalerii. Také se nám podařilo dokončit práci na plakátu, na kterou jsme v před premiérovém stresu neměli ani pomyšlení. Jestli vás zajímá, co jsme vymysleli, není nic jednoduššího, než se podívat do již avizované fotogalerie, nebo si prohlédnout tuto stránku věnovanou přímo hře Game over, kde mimo plakátu naleznete i stručný popis děje a všechny další potřebné informace včetně obsazení. Také je na světě první novinový článeček věnovaný našemu představení. Otiskl ho Pardubický deník v úterý 14.8. 2012:

 


Světová premiéra naší hry Game over nadchla kutnohorské publikum:

     Třináctý ročník multižánrového kutnohorského festivalu TyjátrFest už je minulostí. Od čtvrtka 9. so soboty 11. srpna patřil domácí amfiteátr Vaška Veselého na kutnohorském předměstí Kaňk divadlům a umělcům všeho druhu. Vše odstartovala Vyšší odborná soukromá škola umění ze Zlína,  jejíž studenti se ve čtvrtek večer představili s komedií Central Park West od jednoho z nejlepších komediálních autorů současnosti, Woodyho Allena. Mladí divadelníci, jejichž hlavními hereckými pedagogy jsou Michaela Doleželová a Roman Vencl, prokázali své schopnosti a potenciál a více než důstojně otevřeli celý festivalový program.

   VOŠ Zlín - Central Park West. Zleva: Nikola Hauerlandová (Carol), Petr Vaněk (Howard) a Michaela Vrbová (Phyllis).

       Páteční večer už patřil jen a jen nám. Do areálu zavítala nejpočetnější návštěva za celé tři dny - těsně před začátkem představení bylo obsazených všech dvě sta židlí, přičemž někteří z návštěvníků museli celé představení odstát. Kolem půl deváté se z reproduktorů ozvala naše znělka a světová premiéra naší nové hry Game over se rozjela na plné obrátky. Naprosto bez nadsázky lze říci, že se nám podařilo nemožné - měli jsme týden na napsání textu a pět dnů na nazkoušení. To jsou čísla, při kterých se každému divadelníkovi zatmí před očima a poklepe si na čelo. Celou hru s kompletními kostými, rekvizitami a s hudbou jsme si mohli projít až v pátek odpoledne pár hodin před začátkem, přesto si myslíme, že nedostatek času se na výsledku projevil jen minimálně.

Game over, zleva: Michaela Vrbová, Marek Příkazký, Roman Vencl a Michaela Doleželová.

       Samozřejmě, že jsme měli strach, abychom naší novinkou "nešlápli vedle" a nezklamali diváky, kteří se za námi do Kutné Hory sjeli takřka ze všech koutů republiky. Ale už po prvních minutách bylo jasné, že se nám i tentokrát podařilo uděřit hřebíček na hlavičku. Bouřlivý smích a několik potlesků na otevřené scéně nás dovedli až k závěrečné děkovačce, která definitivně rozptýlila všechny naše případné pochybnosti. Pokud jste i vy v pátek 10. srpna kolem čtvrt na jedenáct večer slyšeli obrovskou dutou ránu, pak věřte, že to byl balvan, který nám všem spadl ze srdce. Posledních pár dnů prázdnin věnujeme tomu, abychom připravili upoutávku, fotogalerii a veškeré potřebné informace týkající se naší novinky. Rovněž se budeme snažit o domluvu prvních repríz ať už u nás, nebo na Slovensku. Děkujeme všem, kteří nás do Kutné Hory přijeli podpořit a smekáme před pořadateli v čele s Vaškem Veselým! 

Marek Příkazký jako Hercule a náš host, Michaela Vrbová, jako Fleur v naší nové hře Game over

 


Naše nová hra Game over má podtitul (ne)romantická komedie:

     Světová premiéra naší nejnovější hry s názvem Game over se blíží! Proto je nejvyšší čas odtajnit zbývající informace, které s ní souvisí, aby návštevníci TyjátrFestu věděli, na co se mohou v pátek 10. srpna od 20. hodin těšit. Prozradíme vám vše od obsazení až po základní linku samotného příběhu. A tady to je, exkluzivně pouze a jenom pro návštěvníky našich stránek:

Game over

(Ne)romantická komedie o nikdy nekončících hrách mezi ženami a muži...

      Je léto a pařížský vzduch je doslova prosycený láskou. Zvláště pak pro Hercula, mladého a nutno přiznat, že poněkud svérázného muže, který oplývá jednou (ne)závidění hodnou vlastností - jakmile uvidí osobu opačního pohlaví, během pár sekund se do ní dokáže bezhlavě zamilovat. Naštěstí má za kamrády Emilii a Philippa, manželský pár dvou úspěšných architektů, kteří se snaží držet ho nohama pevně na zemi. Když však Hercule v jednom z parků potká krásnou a záhadnou tanečnici Fleur, beznadějně jí propadne. Rádoby romantická komedie se změní v horor, ve chvíli, kdy na povrch vyplavou netušená tajemství. Ukáže se totiž, že vzájemné vztahy žen a mužů nejsou ničím jiným, než rafinovanou hrou, ve které má každý z hráčů pouze jeden život. Pokud o něj přijde, nezbývá než začít hrát znovu...Čeká vás komedie plná překvapení, zvratů, intrik a lží, které se až nechutně podobají skutečnému životu.

Scénář a režie: Michaela Doleželová a Roman Vencl

Osoby a obsazení:

                                        Hercule - Marek Příkazký

                                        Fleur - Michaela Vrbová j.h.

                                        Emilie - Michaela Doleželová

                                        Philippe - Roman Vencl

 


Hostem v naší nové hře je studentka herectví Michaela Vrbová:

     Protože naše divadlo má pouze tři stálé členy, pak je logické, že si do svých projektů musíme přizvat vždy někoho zvenčí, abychom vůbec mohli daný projekt realizovat. Postupem času se stalo jakýmsi nepsaným pravidlem, že každý z hostů se u nás objevil pouze jednou - ať už to byla Martina Sikorová z Východočeského divadla Pardubice, Kateřina Höferová z brněnského divadla Radost nebo naposledy Eva Borovičková z Městského divadla Zlín. Rádi bychom tento úzus dodrželi, aby se v našich hrách neobjevovali pořád ty samé tváře. Proto jsme i ke zkoušení své zbrusu nové hry pozvali i zbrusu nového hosta. Je jím studentka herectví třetího ročníku Vyšší odborné školy umělecké ve Zlíně, slečna Michaela Vrbová. Přesto, že ještě studuje, není na divadelních prknech žádným nováčkem, o čemž vás bude moci přesvědčit při reprízách naší nové hry Game over.

 

   Michaela Vrbová

     *11.8. 1991 v Brně

 Vzdělání: Střední škola pro knihkupce a  nakladatelské pracovníky Brno, Soukromá  vyšší odborná škola umění Zlín (studentka  3. ročníku).

 Herecké projekty: Mach a Šebestová,  Ferda Mravenec, Sněhová královna, Čertův  švagr - vše ve Studiu "V", Brno.  Sebevraždy na jaře zakázány, Proč pana  Jana popadl amok, Postele - vše v  experimentální divadelní společnosti Nahé  divadlo. Je třeba zabít Sekala, Brouk v  hlavě - Městské divadlo Zlín. Central Park  West, Uděláte mně to znova? - VOŠ Zlín.  Game over - divadlo Do Houslí.