DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Archiv článků o představení Jeden za všechnyKežmarok a Kutná Hora během dvou dnů? Žádný problém - přidali jsme ještě Slavičín:

      Na letošní červenec jsme si pro vás připravili téměř deset představení, která už jsou minulostí. Červencovou část naší prázdninové šňůry jsme zakončili ve Slavičíně, ale vezměme to pěkně popořádku. Poslední červencový týden nás čekal náročný přejezd, který se hravě vyrovnal cestě k moři... v našem případě bohužel bez moře. V úterý 28.7. jsme cestovali až pod vrcholky Tater. V Kežmarku jsme hráli komedii Jeden za všechny a to v krásném prostředí na nádvoří Kežmarského hradu, kam se na nás se přišlo podívat na osmdesát diváků. Hned následující den, tedy 29.7. jsme se měli se stejným představením představit v Kutné Hoře, kterou dělí od východního Slovenska neuvěřitelných 500 kilometrů.

Vlevo: Míša a Roman se občerstvují při představení v Kežmaroku. Uprostřed: Míša v akci. Vpravo: Kutná Hora.

       Přejezd jsme zvládli bez větších problémů, avšak počasí nám ve středu zrovna nepřálo. Cestou nás potkalo několik přeháněk, a když jsme dorazili do Kutné Hory, tak bylo široko daleko kam jen oko dohlédlo černo a deštivo. Měli jsme hrát od půl deváté na nádvoří Vlašského dvora, který je bývalou mincovnou Českého království, jenže v dešti to nešlo - nádvoří je sice nádherné, ale zcela nekryté. Ještě půl hodiny před začátkem se na nás snášely provazce vody, ovšem přesně o půl deváté se mraky roztrhaly, déšt ustal, diváci se usadili a my jsme mohli začít. Při závěrečné děkovačce už bylo nebe bez mráčku a nad hlavami nám svítily hvězdy... v Kutné Hoře nás prostě mají rádi! A nejenom ti nahoře, ale především diváci, kterých i přes nepříznivé počasí přišlo téměř sto. V pátek 31.7. jsme ukončily náš první prázdninový set a to komedií Výročí, kterou jsme tentokrát představili divákům ve Slavičíně. Hráli jsme, stejně jako v loňském roce, v areálu letního kina a před zraky osmdesáti diváků.

V Kutné Hoře máme spoustu fanoušků - například tyto dvě slečny, kterým jsme se podepisovali na plakát.

 


Čtyři představení v radě, to byl maraton se šťastným koncem:

      Divadelní prázdniny jsou sice primárně určeny odpočinku po náročné sezóně, ale to bychom ani nebyli my, kdybychom vás o prázdninách nenavštívili a neudělali vám radost nějakým tím představením pod širým, letním nebem. Minulý týden byl ve znamení česko-slovenské prázdninové šňůry, kdy jsme vám nabídli hned čtyři představení v radě. Třikrát jsme se představili s komedií Jeden za všechny, kterou hrajeme společně s kolegy z trnavského Túlavého divadla. Začali jsme 22. července v Bratislavě, kam za námi na nádvoří Zichyho paláce zavítalo na dvě stovky diváků.

Vlevo: Roman s Míšou poskytují rozhovor Slovenské televizi. Vpravo: Kompletní mušketýrské osazenstvo.

     Ve čtvrtek 23. července jsme se přesunuli až do daleké Rimavské Soboty, kde jsme bohužel museli oproti původnímu plánu hrát uvnitř tamního kulturního domu, protože počasí nám zrovna nepřálo a hrozilo vydatnou bouřkou. V pátek 24. července nás čekal téměř pětihodinový přejezd do Hodonína. Tady jsme hráli ve venkovním amfiteátru v areálu Lázní Hodonín. Z pátka na sobotu jsme se naštěstí mohli vyspat ve svých domovech, abychom načerpali dost sil na sobotu 25. července, kdy jsme završili náš divadelní maraton na hradě Košumberku ve Východních Čechách. Košumberské kulturní léto je tradiční prázdninovou akcí, na které jsme letos hráli už po čtvrté a opět to stálo za to. Přijeli jsme s komedií Výročí  a bylo beznadějně vyprodáno, ostatně jak je na Košumberku dobrým zvykem. Děkujeme všem, kteří nás při jakémkoliv ze čtyř zmíněných představení přijeli podpořit!

 Do posledního místečka zaplněné nádvoří hradu Košumberk vidělo komedii Výročí.

 


Dva dny po sobě jsme hráli v Bratislavě a stálo to za to:

    Komediální historickou parodii Jeden za všechny  jsme naposledy hráli před dlouhými třemi měsíci, a tak to pro nás v pondělí 9. března nebylo úplně jednoduché. V bratislavském Divadle v podpalubí jsme se sešli dříve, abychom si před samotným představením vše ještě řekli a prošli. No a vyplatilo se - více jak sedmdesát diváků se báječně bavilo a představení samotné patřilo bezpochyby k těm nejlepším, jaké jsme zatím odehráli. Hned druhý den jsme se na bratislavskou loď vrátili znovu, tentokrát s komedií Výročí. Bohužel řadu našich diváků zasáhla chřipková epidemie a mnoho rezervací se kvůli tomu zrušilo. I tak se na nás přišlo podívat na padesát lidí a my jsme si ty dva večery strávené hraním pro vás moc užili.

 


Naposledy jsme letos hráli v Divadle v podpalubí. Vyprodané hlediště vidělo komedii Jeden za všechny :

    Prosinec je vždy ve znamení firemních akcí a večírků, ostatně i my na pár takových vystupujeme, takže není žádné překvapení, že atraktivní prostředí lodi kotvící na Dunaji k podobným akcím přímo vybízí. Pro nás to bohužel znamená, že během tohoto měsíce nemůžeme využívat bratislavské Divadlo v podpalubí, které je situováno právě na jedné z takových lodí kotvících naproti bratislavskému hradu. V neděli 23.11. to proto bylo naposledy v tomto kalendářním roce, co jsme do Divadla v podpalubí zavítali. Přijeli jsme s hitorickou parodií Tří mušketýrů Jeden za všechny, což je náš společný projekt s Túlavým divadlem z Trnavy. Bylo vyprodáno a my všem příchozím děkujeme za mimořádnou atmosféru a těšíme se nashledanou v Divadle v podpalubí zase po Novém roce.

 


Komedie Jeden za všechny  uzavřela Noc divadel v Trnavě:

    Mezinárodní evropský projekt s názvem Noc divadel (European Thetre Night) je teprve v plenkách. Ostatně v České republice se jeho první ročník uskutečnil až v loňském roce. Jedná se o akci, která má za cíl přiblížit divákům jejich oblíbená divadla a ukázat je v trochu jiném světle. K tomu slouží nejen speciální komponované programy, které si divadla vytváří samostatně, ale také zvláštní a do jisté míry mimořádná atmosféra hluboké noci, protože divadla v tento den zavírají své brány často až hluboko po půlnoci. Projekt, který vznikl před šesti lety v Chorvatsku letos jen v naší republice podpořilo přes sto divadel. My jsme tu letošní divadelní noc strávili na Slovensku. V trnavském Divadle Jána Palárika jsme se představili s komedií Jeden za všechny. I přesto, že jsme začínali hrát až ve 22:45 a končili lehce před půlnocí, bylo v tamním Štúdiu téměř plno a diváci se skvěle bavili. Bylo krásné být alespoň pro jeden večer součástí něceho většího. Stejně jako my totiž hráli ten večer i naši kolegové v Srbsku, Rakousku, Slovinsku, Bulharsku, Bosně a Hercegovině, Černé Hoře, nebo v Belgii.

Je třičtvrtě na jedenáct v noci a my začínáme. Na scéně je Jakub Nvota a Števo Martinovič.


Komedie Jeden za všechny  pobavila šermíře na Housově mlýně:

       V sobotu 1. listopadu nás čekala cesta do husitského Tábora. Na Housově mlýně, který spravuje jeden z nejlepších choreografů scénického boje u nás, pan Petr Nůsek, se konal dvanáctý ročník Festivalu bojovníků. Festival je soutěžní přehlídkou toho nejlepšího, co nabízí současný historický šerm a to jak u nás, tak i na Slovensku. Náš úkol byl zdánlivě jednoduchý - vystoupit na závěr celého programu a odehrát před účastníky festivalu historickou parodii Jeden za všechny. Ovšem chtělo to notnou dávku odvahy, protože pokoušet se před padesáti profesionálními šermíři o iluzi šermířských soubojů ve stylu tří mušketýrů, to je čiré bláznosvství. Polechčující okolností nám bylo, že všechny bojové choreografie v našem představení vytvořil právě Petr Nůsek. Nakonec jsme odehráli představení před nejvstřícnějším publikem, které si lze představit. Ani ve snu by nás nenapadlo, že by se nám při této komedii mohlo dostat tak bouřlivých reakcí. Děkujeme všem za neskutečnou diváckou kulisu a panu Nůskovi za pozvání!

 


Jeden za všechny poprvé v bratislavském Divadle v podpalubí:

       Bratislavské Divadlo v podpalubí je v podstatě naší jedinou stálou scénou, na které se objevujeme pravidelně, a to i několikrát do měsíce. Proto je zde každé první uvedení nové komedie velikou událostí, na kterou se těšíme a zároveň s obavami čekáme, jak onen titul přijme tamní publikum. V pondělí 20. října to naštěstí dopadlo dobře a naše novinka v repertoáru, komedie Jeden za všechny,  se v Bratislavě setkala s úspěchem. Na sedmdesát diváků si "na lodi" užilo atmosféru mušketýrské francie a odměnilo nás dlouhým potleskem. Těšíme se proto na 23. listopad, kdy se s touto komedií představíme v Divadle v podpalubí znovu.

Cestou do Bratislavy jsme stihli navštívit i "kovo-zoo" a každý si tam našel co mu bylo blízké.

 


Plné divadlo v Malackách vidělo novou komedii Jeden za všechny :

       Naše parodie historické klasiky Alexandra Dumase s názvem Jeden za všechny  udělala závěrečnou tečku za sedmým ročníkem divadelního festivalu Zejdeme sa na Hambálku, který se koná ve slovenských Malackách. Trnavské Túlavé divadlo i naše divadlo Do Houslí jsou jeho pravidelnými hosty, a tak na tom letošním ročníku nemohl náš společný "mezinárodní" projekt Jeden za všechny chybět. Navzdory tomu, že jsme celý festival končili a naše představení začínalo až ve dvaadvacet hodin, byl Kulturní dům v Malackách narvaný až po střechu. Představení to nebylo ledajaké, protože hlavní roli si v něm místo Hanky Briešťanské střihla Vendulka Fialová, která vše zvládla na jednu záskokovou zkoušku. Milým překvapením bylo také to, že před námi na tom samém jevišti hrála Kamila Magálová s Mariánem Geišbergem komedii Ani za milion!, kterou Míša Doleželová s Romanem Venclem napsali pro bratislavské Štúdio Lasica-Satinský.  

 

A tady všude seděli...

 


Během jednoho víkendu tleskalo naší komedii Jeden za všechny Václavské náměstí i plzeňské Křižíkovy sady:

       Opravdový křest ohněm čekal na naší novinku v repertoáru, komediální parodii Jeden za všechny. Po úspěšné premiéře v Trnavě jsme se v pátek 18. června vydali do Prahy, kde celý týden probíhal festival Za dveřmi.  Mezinárodní festival pouličního divadla se letos konal již po šesté a pořádalo ho divadlo Continuo. Letošního ročníku se účastnili například performeři z Německa, Polska, Maďarska či z Ukrajiny a celý festival se nesl v duchu boje za svobodu v souvislosti s událostmi odehrávajícími se na Ukrajině. Strhnout na sebe pozornost svou produkcí jsme se pokusili krátce po sedmnácté hodině a navzdory tomu, že kompletně selhaly mikroporty a my jsme museli "uřvat" dolní část Václavského náměstí pouze za pomocí svých hlasivek, se nám podařilo přilákat mnoho kolemjdoucích a to jak české, tak i cizí národnosti. Závěrečný potlesk ukázal, že naše cesta do Prahy nebyla zbytečná.

        Kdo by neznal nejslavnější gesto všech dob - jeden za všechny, všichni za jednoho!  

       Po noci strávené ve Slovenském institutu, který se nachází ulici od Karlova mostu, jsme se přesunuli do nedaleké Plzně. V městě kultury totiž probíhal sesterský festival toho pražského, tentokrát s názvem Festival v ulicích. Skladba účinkujících byla takřka totožná jako v sousední Praze, proto ani my jsme tu nemohli chybět. Od 20:00 jsme se v nádherném prostředí Křižíkových sadů znovu pustili do boje se zákeřným kardinálem Richeliem a lstivou Miledy de Winter. Našemu snažení přihlíželo na stopadesát diváků, jejichž závěřečný aplaus nebral konce. Tentokrát už nás technika nezradila, takže jsme nemuseli křicet jako na Václaváku a mohli jsme si představení užít jak se patří. Napomohly tomu i nádherné kulisy středověké Plzně, které byly tou nejlepší dekorací, jakou jsme si mohli pro své představení přát.

    Křižíkovi sady v Plzni krátce před začátkem našeho představení.

 


Naše nová komedie Jeden za všechy  má za sebou úspěšnou premiéru před radnicí v Trnavě:

       Poprvé ve své historii se naše divadlo pustilo do spolupráce s jiným souborem. Vzniklo tak naprosto mimořádné představení Jeden za všechny, které mělo premiéru 15.7. před radnicí v Trnavě. Parodie na slavný příběh tří mušketýrů, která vzešla z pera Jakuba Nvoty, Michaely Doleželové a Romana Vencla sklidila u diváků nadšené ovace a dočkala se mnoha pozitivních ohlasů.  Představení je dílem spolupráce našeho divadla Do Houslí a Túlavého divadla z Trnavy a toto propojení dvou různých komediálních stylů se vydařilo na výbornou. V nové komedii Jeden za všechny  se tak snoubí nenapodobitelný a jedinečný slovní humor autorské dvojice Doleželová-Vencl a originální, neotřelá poetika pouličních představení Túlavého divadla. Druhá premiéra proběhla hned následující den na tomtéž místě a místo Števa Martinoviče se v ní předstředstavil Štefan Richtárech, který se s ním alternuje. Za Túlavé divadlo se divákům představil ještě Jakub Nvota, který je zároveň i režisérem celého představení. Divadlo Do Houslí je zastoupeno Michaelou Doleželovou, Romanem Venclem a Hanou Briešťanskou, kterou dobře znáte z naší bombové komedie S hlavou v oblacích. Z diváckých reakcí bylo patrné, že toto česko-slovenské spojení je trefou do černého.

Števo Martinovič a Hana Briešťanská ve svůdném pařížském tangu.

 


Nová komedie divadla Do Houslí bude parodovat příběh tří mušketýrů a vzniká ve spolupráci s trnavským Túlavým divadlem:

       A je to tu zase! Za pár týdnů tomu bude rok, co měla premiéru naše, prozatím poslední, komedie S hlavou v oblacích, tudíž je na čase přichystat našim divákům něco nového. Tentokrát půjde o opravdovou lahůdku, jelikož jsme se rozhodli, že pro vznik nové komedie spojíme síly s Túlavým divadlem z Trnavy. S týmem z Túlavého divadla jsme točili všechny díly rozhlasového pořadu Humory cez čiaru a proto se máte na co těšit! Scénář k představení připravili vůdčí osobnosti obou divadel - Jakub Nvota, Michaela Doleželová a Roman Vencl. Toto trio se podílí i na společné režii a pro nás to bude krok do zatím neprobádaných vod. Představení totiž bude koncipováno jako divadlo pouličního charakteru, takže vám můžeme slíbit podívanou, jaké se vám od nás ještě nedostalo. Nová komedie divadla Do Houslí a Túlavého divadla ponese název Jeden za všechny, což jasně odkazuje na nesmrtelný příběh tří mušketýrů, který však v našem zpracování nabere zcela nových a netušených podob.

     Zkoušet se začalo v úterý 8. července, pričemž premiéra se uskuteční v úterý 15. července od 19:30 v Trnavě před budovou městské radnice. Tempo je to vražedné, avšak oběma souborům vlastní, proto se není třeba ničeho obávat. Můžete se těšit na vám dobře známé tváře v netradičních úlohách. V představení účinkují: Michaela Doleželová, Roman Vencl, Hana Tomáš Briešťanská, kterou znáte právě z naší poslední komedie S hlavou v oblacích a za slovenskou stranu se představí Jakub Nvota, Štefan Martinovič nebo Štefan Richtárech a od září také Lucia Hurajová, která se bude alternovat s Hanou Briešťanskou. 

První a zároveň i poslední čtená zkouška proběhla ve zlínských filmových ateliérech.