DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Archiv článků o představení S hlavou v oblacíchVyprodané Divadlo na Šantovce tleskalo komedii S hlavou v oblacích :

       Do olomouckého Divadla na Šantovce jsme v pondělí 21. března nepřijeli poprvé. Od září 2015, kdy začala nová divadelní sezona jsme tu hráli už po čtvrté, avšak pondělní představení mělo přeci jen nádech výjimečnosti. Bylo to totiž poprvé, co se nám podařilo Divadlo na Šantovce zcela vyprodat! Na komedii S hlavou v oblacích se přišlo podívat 220 diváků a my všem příchozím moc děkujeme a to nejen za zájem o naše komedie, ale především a hlavně za skvělou atmosféru, která k našim představením v Olomouci už tak nějak patří a my se na ni vždy moc těšíme. Už teď můžeme slíbit, že jsme na Šantovce rozhodně nehráli na posledy, a že se sem do prázdnin ještě alespoň dvakrát vrátíme. 

Tento pohled se nám v olomouckém Divadle na Šantovce naskytl vůbec poprvé a nebylo to vůbec špatné!

 


První bratislavské představení letošní sezóny bylo vydařené:

      21. září jsme otevřeli už devátou divadelní sezónu v bratislavském Divadle v podpalubí. My v tomto specifickém a nádherném komorním prostoru hrajeme pravidelně měsíc co měsíc už čtvrtým rokem, a tak jsme se na první zářijové představení moc těšili. Na programu byla bombová komedie o dokonalém zločinu S hlavou v oblacích. I přesto, že venku bylo babí léto a divadelní sezóna 2015/16 je teprve na samém začátku, tak se na nás přišlo podívat na šedesát diváků. Moc jste nás svou návštěvou potěšili a těšíme se na 28. října, kdy přijedeme s komedií Když se zhasne.  

 


Máme za sebou čtyři představení v pěti dnech odehraná od Prahy až po Bratislavu:

     Už dlouho se nám nestalo, abychom měli tak nabitý program, jako ve dnech od 20. do 24. května. Vše začalo ve středu 20. v Praze, kde jsme na jedné soukromé akci odehráli komedii S hlavou v oblacích. Představení to pro nás bylo naprosto mimořádné a neopakovatelné, protože jsme hráli přímo na Žižkovské věži, rovných 100 metrů nad zářící Prahou. Diváci byli úžasní - jak by také ne, když tentokrát to měli doslova "s hlavou v oblacích". A aby toho nebylo málo, celé naše představení bylo pomocí projekce živě přenášeno i do dalších salónků Žižkovské věže tak, aby se všichni hosté nemuseli mačkat v jedné místnosti. 

     Ve čtvrtek 21. května jsme se vypravili pro změnu do Jihlavy, kde na nás čekalo obecenstvo toužící po komedii Když se zhasne. I toto představení bylo soukromé, tentokrát pro společnost Untraco, se kterou spolupracujeme už druhým rokem. O den později, tedy v pátek 22., jsme se zúčastnili věhlasného slovenského festivalu Bábková Žilina 2015. Ve foyer Bábkového divadla v Žilině jsme se představili s komedií Jeden za všechny, kterou hrajeme společně s Túlavým divadlem z Trnavy. No a nakonec na nás čekalo další představení Když se zhasne, kterým jsme v neděli 24. května tenhle náš maratón zakončili. Hráli jsme v bratislavském Divadle v podpalubí a bylo téměř vyprodáno. Všem, kteří se na nás během tohoto týde byli podívat moc děkujeme a těšíme, že jsme se neviděli naposledy. Ostatně právě vy, naši diváci, jste jediným důvodem proč jsme ochotni najezdit během čtyřech dní 1.600 kilometrů! 

Jihlava, čtvrtek 21. května, Když se zhasne - doslova pár vteřin před začátkem.

 


S hlavou v oblacích  v Bojkovicích slavilo úspěch:

     Před více než rokem jsme v malebném městečku Bojkovice odehráli komedii Když se zhasne a vysloužili jsme si díky ní pozvání i na další divadelní sezónu. K tomu došlo ve čtvrtek 23. dubna, kdy jsme se do údolí Bílých Karpat vrátili znovu, tentokrát s představením S hlavou v oblacích. Jsme rádi, že jsme se místnímu publiku zapsali do paměti, a tak se na nás přišlo podívat zase o něco více diváků, než posledně. A ještě více nás těší, že vedení Klubu Maják s námi počítá i na příští rok. Děkujeme všem příchozím za krásné přijetí a za dlouhé závěrečné ovace a těšíme se na brzkou shledanou. 

 


Bratislava a Nesuchyně ve dvou dnech a s dvěmi různými komediemi:

    Protože má každý z dohousláků pracovní závazky ve svých divadlech, stává se jen zřídka kdy, aby se nám podařilo odehrát dvě večerní představení během dvou dnů. Začátkem dubna se to však povedlo a obě města od sebe navíc dělilo čtyřista kilometrů. Na apríla jsme přijeli do bratislavského Divadla v podpalubí, kde jsme zahráli bombovou komedii S hlavou v oblacích. Hned druhý den jsme zavítali do Nesuchyně, která leží nedaleko Rakovníka, kde už se těšili na komedii Když se zhasne. Představení bylo zadáno pro společnost ABENA a musíme říct, že takové publikum, jaké bylo v Nesuchyni, jsme už dlouho neměli. Během dvou dnů jsme na cestách strávili čtrnáct hodin a urazili jsme vzdálenost, která se rovná cestě z Moravy do Splitu nebo třeba do Hamburgu. Holt dělat humor, není žádná legrace...    

Vlevo: Jedna aprílová - tohle totiž nejsou opravdové letušky. Vpravo: Mara Příkazký si užívá nezájmu publika.

 


Představení  S hlavou v oblacích  bylo našim prvním v roce 2015:

    Divadlo Do Houslí vstoupilo do Nového roku jak jinak než komedií, protože se řídíme heslem: Jak na Nový rok, tak po celý rok. Ve středu 14. ledna jsme po dlouhé době přijeli do moravské metropole, abychom se zde představili s bombovou komedií S hlavou v oblacích. Do Dělnického domu v Brně-Líšni se na nás přišlo podívat na šedesát diváků a my pevně věříme, že jsme jim připravili příjemný večer plný originálního humoru, který je pro naše divadlo typický. Všem příchozím děkujeme a doufáme, že se do Brna zase brzy vrátíme.

   

Pozdrav z Brna posílá váš letecký personál: Roman, Míša, Hanka a Vendulka.


Sobotní večer na hradě Košumberku patřil naší bombové komedii:

       Nad městečkem Luže ve Východních Čechách se na skalním masivu tyčí středověký hrad Košumberk, jehož nádvoří se každoročně stává dějištěm Košumberského léta. Jedná se o kulturní akci, která divákům každý prázdninový víkend nabízí divadlení představení od různých souborů a seskupení. Naše divadlo Do Houslí už patří k pravidelným účastníkům Košumberského léta  a diváci se na naše představení sjíždí ze širokého okolí. V sobotu 2. srpna jsme přivezli bombovou komedii S hlavou v oblacích a přesto, že se začátek představení kvůli technickým problémům opozdil o celou hodinu, bylo na nádvoří hradu více jak třista diváků a jejich závěrečný potlesk nebral konce. Nezbývá než doufat, že se na Košumberk budeme moci podívat i příští léto.

          Kompletní zájezdová sestava na židli, která je víc, než divadelní.

 


Sezónu bratislavského Divadla v podpalubí jsme ukončili komedií       S hlavou v oblacích :

       Do začátku letních prázdnin, které jsou zároveň i prázdninami divadelními, zbývají už pouze dny. Sezóna pomalu končí, a tak to v pondělí 23. června bylo naposledy, co jsme se podívali do Bratislavy, konktrétně do tamního Divadla v podpalubí, jehož jedinou nevýhodou je, že se opravdu nachází v podpalubí plavidla stabilně kotvícího na pravém břehu Dunaje. Plavidlo je z kovu, a tak stačí pár dnů horka a podpalubí, které se nedá pořádně odvětrat se rázem promění na saunu, proto se v tomto prostoru nedá během prázdnin účinkovat. Slovenským divákům jsme přivezli komedii S hlavou v oblacích, která u nich slaví nebývalé úspěchy, a tak i přes nádherné počasí bylo takřka vyprodáno a společně s námi se přišlo "saunit" více jak sto diváků. Děkujeme všem příchozím a především Dušanu Lančaričovi, že nám umožnil prožít druhou nádhernou sezónu v Bratislavě. Těšíme se na vás opět na konci září.

 

 


Komedii S hlavou v oblacích  tleskalo vyprodané Moravské divadlo:

       Do hanácké metropole jsme se moc těšili. Představení S hlavou v oblacích, které jsme tam ve čtvrtek 5. června odehráli totiž bylo vyprodané mnoho týdnů dopředu. S touto bombovou komedií jsme se v Olomouci představili již po druhé. Poprvé to bylo hned po novém roce a protože divácké ohlasy byly více, než nadšené, rozhodli jsme se přijet znovu. I tentokrát jsme hráli tak zvaně "Za oponou" Moravského divadla Olomouc, kdy diváci sedí přímo na jevišti za zataženou oponou. Ze sto deseti míst nebylo opravdu ani jediné volné a diváci byli doslova senzační. Už nějaký čas jsme nezažili tak příjemné, vstřícné a milé publikum. No a protože vstupenky zmizely z pokladny Moravského divadla během pár dnů a konec představení provázely dlouho trvající ovace, tak nezbývá než v další sezóně přijet znovu. Už se těšíme!

Zaplněné jeviště Moravského divadla. Příjemný pohled, kvůli kterému se do Olomouce zase rádi vrátíme.

 


S komedií S hlavou v oblacích  jsme přijeli do Semil:

       Byl to dlouhý výlet, jen co je pravda. V neděli 16. března jsme se z Moravy vydali až do dalekého podkrkonoší, kontrétně do Semil. V tamním kulturním středisku Golf jsme se od 19. hodin představili s bombovou komedií S hlavou v oblacích. Je pravdou, že zájezd to byl vydařený a celkových osmi hodin, které jsme strávili na cestě, rozhodně nelitujeme. Na houslácký humor se nechalo nalákat téměř dvě stě diváků, kteří odházeli spokojení. Soudíme tak z výkřiku: "Ať žijí Housle!", který jsme zaslechli od jedné divačky při závěrečné děkovačce. Po představení dokonce došlo i na rozdávání podpisů. Děkujeme organizátorům za pozvání a třeba zase někdy na viděnou.

Zleva: Hanka Briešťanská dohání co zameškala. Roman Vencl svítí, aby byl  sám vidět a Vendula Fialová prostě je.

 


Komedie S hlavou v oblacích v Bratislavě byla opět zcela vyprodaná:

       Bratislavské Divadlo v podpalubí je naší takřka domovskou scénou a tamní diváci jsou jedni z nejvstřícnějších, které známe. Posledních několik představení, která jsme ve slovenské metropoli odehráli bylo beznadějně vyprodaných a ani neděle 9. března nebyla vyjímkou. Představili jsme se s naší bombovou komedií z leteckého prostředí s názvem S hlavou v oblacích. Děkujeme všem příchozím a těšíme se na brzkou shledanou. Uvidíme se zase 15. dubna, kdy od 19:00 přivezeme mrazivou komedii Když se zhasne.

 


Bratislavské divadlo v podpalubí bylo beznadějně vyprodané a prolétlo se s námi S hlavou v oblacích :

       Že jsou bratislavští diváci věrní a chodí do Divadla v podpalubí za každého počasí, to už dávno víme. Avšak v úterý 18.2. nás znovu příjemně překvapili. Od devatenácti hodin jsme v podpalubí bratislavské lodi hráli bombovou komedii S hlavou v oblacích a měli jsme strach, abychom tam nakonec nebyli sami, protože o hodinu dříve začínalo očekávané hokejové utkání Slovensko vs. Česko na olympijských hrách v Sochi. Nestačili jsme se divit, když pár minut před sedmou se v podpalubí mačkalo na sto diváků. Přišli úplně všichni a bylo tak opět vyprodáno. Moc vám všem děkujeme za přízeň.

 

Poslední úpravy před vzletem. Hanka Briešťanská pomáhá Míše Doleželové s letuškovským šátkem.

 


Odehráli jsme S hlavou v oblacích  v srdci Moravského krasu:

       V sobotu 15. února jsme s bombovou komedií S hlavou v oblacích  zavítali do srdce Moravského krasu, konkrétně do městysu Sloup. V tamním kulturním domě jsme hráli v rámci kulturního cyklu Sploupy kultury, který letos zažívá svůj první ročník. Diváci ve Sloupu se do divadla teprve "učí chodit", ale nutno dodat, že zatím jim to jde. Na to, že ve stejný čas se ke svému zápasu na olympijských hrách v Sochi postavili i čeští hokejisté, byla návštěva více než příjemná, a sice přes sto diváků. Všem příchozím děkujeme za krásnou atmosféru a budeme se těšit třeba zase příští rok na shledanou.

Vlevo: Příjemného překvapení se nám dostalo od pořadatelů, kteří napekli stylové cukroví. Vpravo: Atmosféra pár minut před vzletem by se dala krájet. V popředí Míša, za ní Roman a Jaromír při válečné poradě.

 


Recenze na představení S hlavou v oblacích  odehrané v rámci Grand Festivalu smíchu v Pardubicích:

       

Pardubický deník, 29.1. 2014

 


S hlavou v oblacích  odstartovalo XIV. Grand Festival smíchu v Pardubicích:

       V pondělí 27. ledna začal v Pardubicích 14. ročník Grand Festivalu smíchu, který pořádá Východočeské divadlo Pardubice. Tento festival každoročně představuje nejlepší komedie vzniklé za uplynulou divadelní sezónu a účast na něm je pro každý divadelní soubor opravdovým svátkem. Dramaturgyně festivalu Jana Uherová letos viděla téměř sto divadelních představení komediálního žánru a vybrala z nich několik málo nejlepších, které pozvala do města perníku. Divadlo Do Houslí se mezi vybranou společnost probojovalo a představilo východočeskému publikum bombovou komedii o téměř dokonalém zločinu s názvem S hlavou v oblacích

      Naše divadlo se v rámci Grand Festivalu představilo již po páté, což lze považovat za mimořádný úspěch. Účast na Pardubickém festivalu je pro nás jasnou známkou kvality, kterou svým divákům nabízíme. Vzhledem k tomu, že naše představení jsou autorská, jsme v tomto směru rekordmany v počtu účastí - každá naše komedie byla totiž do programu pozvána. Hráli jsme na Malé scéně ve dvoře VČD a jsme rádi, že i letos bylo vyprodáno. Podle ohlasů na představení lze soudit, že jsme letošní ročník zahájili se ctí. Děkujeme všem příchozím a těšíme se třeba zase příští rok. I když k tomu, abychom si vydobyli svou šestou účast je ještě dlouhá cesta, tak nám držte palce. 

 


Komedie S hlavou v oblacích  zabodovala ve vyprodané Olomouci:

       Prvním představením divadla Do Houslí v Novém roce 2014 byla bombová komedie o téměř dokonalém zločinu, S hlavou v oblacích. V pátek 3. ledna ji mohli vidět diváci v Moravském divadle v Olomouci a to v prostoru "Za oponou", což je jakási komorní varianta velkého sálu, kdy diváci sedí přímo na jevišti. Více jak měsíc před představením jsme měli vyprodáno, a tak jsme byli bnatěšení a zároveň jsme se i trochu báli, zdali se na nás těch několik týdnů, co jsme tuto komedii nehráli, nějak nepodepíše. Naštěstí proběhlo vše podle letového plánu a všichni naši pasažéři byli s našimi službami nad míru spokojení, což dali najevo dlouhým závěrečným potleskem. Děkujeme všem příchozím a už teď můžeme slíbit, že tenhle náš divadelní speciál v Olomouci zase brzy přistane.

  

Posádka naší komedie pár minut před starterm. Yorkshirský teriér se jmenuje Amenhotep - Melody (V. Fialová) to přišlo roztomilý. Pod nimi je Raša (H. Briešťasnská), Stacey (M. Doleželová) vzadu to jistí William (R. Vencl).

 


Naposledy v tomto roce jsme létali S hlavou v oblacích :

       Středa 20. listopadu byla pro naše divadlo poslední příležitostí, jak v tomto kalendářním roce zavítat do Bratislavy, jelikož měsíc prosinec tradičně patří vánočním večírkům a firemním akcím, kterým se v tuto dobu věnuje i Loď Café na Tyršově nábřeží, kde se nachází Divadlo v podpalubí. Posledním představením, které jsme letos na lodi odehráli byla naše bombová komedie S hlavou v oblacích. Tu jsme tento rok hráli také naposledy, protože další repríza je na plánu až začátkem ledna v Moravském divadle Olomouc. Ve slovenském hlavním městě jsme se s touto novinkou objevili teprve podruhé a i tentokrát praskalo Divadlo v podpalubí ve švech - vyprodáno bylo několik dní předem. Děkujeme všem příchozím a těšíme se na rok 2014, kdy se v Bratislavě opět potkáme.

Hanka Briešťanská v barvách Fly Emirates, Míša Doleželová v dresu British airways a Vendulka Fialová v uniformě United airlines. Foceno v nákladovém prostoru na bratislavské lodi, která se na jeden večer stala opět letadlovou.

 


Reportáž z komedie S hlavou v oblacích v trnavské televizi:

       V pátek 8. listopadu 2013 se naše novinka v repertoáru, bombová komedie S hlavou v oblacích představila na 25. ročníku festivalu Divadelné inšpiratívne vystúpenia. Na reportáž, kterou o nás a s námi natočila trnavská regionální televize, se můžete podívat prostřednictvím následujícího odkazu:

Reportáž trnavské televize z představení S hlavou v oblacích. 

 


Divadelní festival v Trnavě jsme zahájili komedií S hlavou v oblacích :

      Divadelní festival Divadelné inšpiratívne vystúpenia , který se v Trnavě koná už od roku 1988  vstoupil do svého jubilejního 25. ročníku. Stalo se tak v pátek 8. listopadu 2013 a prvním festivalovým představením byla naše novinka v repertoáru, bombová komedie S hlavou v oblacích. Nebylo to poprvé, co se dohousláci postavili na prkna trnavského městského divadla Jána Palárika. Účastnili jsme se totiž i minulého ročníku, na který jsme přivezli mrazivou komedii Když se zhasne. Za letošní pozvání jsme byli moc rádi a báječně jsme si to v Trnavě užili. Za zmínku určitě stojí, že jsme jediným českým divadlem, které se v letošním festivalovém programu objeví.

Míša Doleželová, Roman Vencl, Vendy Fialová a Hanka Briešťanská před trnavskou divadelní kapličkou.

 


Dolní Roveň se vznášela S hlavou v oblacích :

       Východočeská obec Dolní Roveň je díky panu Miloši Plecháčkovi naší pravidelnou zastávkou již řadu let. Vlastně jsme tu odehráli téměř všechny komedie, které kdy mělo naše divadlo na repertoáru.  V neděli 27. října jsme se tu představili s naší novou bombovou komedií S hlavou v oblacích. Poprvé jsme měli možnost zahrát si v tamní sokolovně, která je přeci jen přívětivějším divadelním prostorem, než místní kulturní dům, ve kterém jsme hráli doposud. Místní publikum nezklamalo a i přesto, že jsme se s datem představení trefili přímo doprostřed prodlouženého víkendu přišli téměř dvě stovky diváků. Děkujeme všem příchozím za pěknou atmosféru, kterou vytvořili, Milošovi děkujeme za skvělý kančí guláš a těšíme se nejpozději za rok opět na shledanou.  

Vlevo: Diváci v Rovni nás dobře znají a chodí vždy v hojném počtu. Vpravo: Vendula Fialová, coby jevištní technik.

 


Komedie S hlavou v oblacích  se v Bratislavě dočkala ovací ve stoje:

       Ve středu 9. řína jsme se v Divadle v podpalubí poprvé představili s naší novinkou, bombovou komedií S hlavou v oblacích. Hra z leteckého prostředí sklízí jeden úspěch za druhým. Po standing ovation v Malackách jsme se dočkali ovací ve stoje i v Bratislavě. Vyprodané Divadlo v podpalubí přijalo naši novinku více, než vřele a my už se nemůžeme dočkat 20. listopadu, kdy do Bratislavy přivezeme tuto komedii znovu. Děkujeme všem příchozím za elektrizující, snad až premiérovou atmosfétu, kterou nám vytvořili!

      Přesto se náš výlet do slovenské metropole neobešel bez zádrhelu. Cestou zpět jsme, na více jak dvě hodiny, uvízli na dálnici kousek od Slovensko-českých hranic. Můžeme být alespoň rádi, že se nám tato nepříjemnost stala až cestou zpátky, nikoliv tam, protože v takovém případě by se nás diváci asi nedočkali.

  

Letecký personál těsně před startem.                                        Petr Vaněk šoféruje náš nový kamión.

 


Vyprodanou brněnskou Polárku nadchla komedie S hlavou v oblacích:

       Novinka divadla Do Houslí, bombová komedie S hlavou v oblacích, která měla světovou premiéru v srpnu na kutnohorském Tyjátrfestu si získala diváky v Brně. Po vydařené první repríze na divadelním festivalu ve slovenských Malackách, která skončila ovacemi ve stoje, jsme zavítali do moravské metropole a jako místo svého účinkování jsme zvolili Divadlo Polárka. Před rokem jsme v tomto prostoru hráli komedii Game over, a tak jsme se těšili na krásné divadlo, které je pro nás svou velikostí a zázemím jako stvořené, a také na vlídné publikum, které k Brnu neodmyslitelně patří. Již několik dní před představením bylo vyprodáno a samotné představení se pak neslo ve skvělé atmosféře. Na pátek 4. října dlouho nezapomeneme a doufáme, že se v Brně objevíme dříve, než zase za rok.

    Zleva: režisér a fotograf Petr Veselý (autor naší plakátové fotky), režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová, druhý pilot Roman Vencl, letuška Hanka Briešťanská a palubní technik Petr Vaněk.

 


Představujeme vám plakát k inscenaci S hlavou v oblacích :

       Přípravy na focení plakátu trvaly několik měsíců. Nakonec se nám podařilo domluvit s ČSA focení přímo na ploše letiště Václava Havla v Praze. Aerolinky nám na několik hodin zapůjčily svůj Airbus A 320 a díky tomu mohl vzniknout plakát, jaký jsme ještě neměli a asi dlouho mít nebudeme. Fotografování se ujal Petr Veselý. Snad se vám náš nový plakát bude líbit.

 


Komedie S hlavou v oblacích  se v Malackách dočkala ovací ve stoje:

       Divadelní sezóna 2013/14 začala, a to i pro divadlo Do Houslí. V sobotu 14. září jsme odehráli první představení nové sezóny. Byla jím naše nová, bombová komedie S hlavou v oblacích. Po roce jsme se opět objevili ve slovenských Malackách, a sice na tamním divadelním festivalu Zejdeme sa na hambálku. V loňském roce jsme tam zazářili s komedií Když se zhasne  a ani letos tomu nebylo jinak. Zcela zaplněný sál Spoločenského domu ocenil naši novinku ovacemi ve stoje! Děkujeme organizátorům za pozvání a za skvěle zvládnutý festival, který patří k těm nejpříjemnějším, na kterých jsme měli možnost hrát.

Lepší vstup do sezóny jsme si ani nemohli přát - diváci byli nadšení a ještě jsme dostali festivalová trička.

 


ČSA nám na focení plakátu k nové komedii S hlavou v oblacích půjčilo svůj Airbus A 320:

       Nová komedie divadla Do Houslí S hlavou v oblacích  je o letadlech, letuškách a pilotech, proto i plakát k inscenaci musí být stylový. V úterý 20. srpna si kompletní obsazení této komedie udělalo pracovní výlet na letiště Václava Havla v Praze, kde probíhalo focení propagačních materiálů k představení. Přes dva měsíce trvalo vyjednat potřebná povolení, nakonec nám však ČSA na několik hodin půjčilo svůj Airbus A 320, za což jim moc děkujeme! Mohli jsme si projít celé letadlo od kokpitu až po ocas, takže fotky snad budou stát za to. Ještě, než vám ukážeme profesionální snímky od fotografa Petra Veselého, máme pro vás malou ochutnávku dokumentující průběh celého focení, kterou najdete na našem facebooku.

 

Focení pro nás bylo nejen milou povinností, ale především obrovským zážitkem.

 


Světová premiéra naší komedie S hlavou v oblacích, to bylo drama do poslední chvíle:

       Sobota 10. srpna 2013, to byl velký den pro divadlo Do Houslí. Na multižánrovém festivalu TyjátrFest v Kutné Hoře se konala světová premiéra naší nové komedie S hlavou v oblacích. Jejími autory a režiséry v jedné osobě jsou zakladatelé a vedoucí divadla Do Houslí, Michaela Doleželová a Roman Vencl. Ke spolupráci si tentorkát přizvali své kolegyně ze Zlína i Olomouce. Konkrétně herečku Městského divadla Zlín Hanku Briešťanskou a herečku Moravského divadla Olomouc Vendulu Fialovou. 

     Dámy jsou v rolích, i když to může vypadat, jakoby se takhle kysele tvářily na kutnohorské počasí.

      Festival začal ve čtvrtek 8. srpna, ale už v pátek to vypadalo, že letošní čtrnáctý ročník budou provázet značné komplikace. Nad domácím amfiteátrem Vaška Veselého na Kaňku, kde se celá akce koná, se od rána honily mraky, což vyvrcholilo v odpoledních hodinách obrovskou průtrží mračen, která trvala až do pozdních nočních hodin. Páteční program se proto musel kompletně zrušit a zraky všech se upínaly k sobotní předpovědi počasí.

     Sobotní obloha se s tou páteční nedala srovnat a vše nasvědčovalo tomu, že vrcholný den festivalu proběhne bez potíží a stihne se odehrát i páteční zrušené představení komedie Uděláte mně to znova?. Ta je absolventským představením studentů VOŠ Zlín, jejichž vedoucími pedagogy byli právě M. Doleželová a R. Vencl, kteří toto představení rovněž režírovali. Sobotní program začal všemi očekávanou Rakvičkárnou divadla Bořivoj Praha, jenže už v první třetině komedie Uděláte mně to znova?, která následovala hned vzápětí, přišly mraky a spustila se dešťová přeháňka, která neustávala ani po třičtvrtě hodině.

     Amerika hledá talent... nutno říci, že v našem případě marně.

      Nervózně jsme sledovali oblohu i diváky, kterých na sobotní program přišlo přes 200. Ti i přes vytrvalý déšť zůstavali sedět na svých místech nebo se jen popošli schovat pod stříšku. Horečně se zjišťovaly nejčerstvější informace z letiště v Čáslavy i z meteorologických map dostupných na internetu, avšak žádná z prognóz pro nás nebyla dvakrát příznivá. Nakonec jsme vše nachystali a oblékli se do kostýmů, aniž bychom v tu chvíli ještě věděli, jestli se naše premiéra vůbec uskuteční. Začali jsme hrát až kolem jedenácté hodiny večer a za slabého deště. Diváci zkrátka odmítli jít domů a i přes nedivadelní podmínky se jich na naše představení dívalo na dvě stovky. Před půl jednou ráno zhasla světla a přišla děkovačka, jakou můžete zažít jen v Kutné Hoře! Nejen, že se premiéra uskutečnila, ale nakonec přestalo i pršet a to hned pár minut po jejím začátku. Publikum bylo neuvěřitelné a my jsme bohatší o zážitek, na který se nezapomíná. Děkujeme všem příchozím a smekáme před nimi! Jste to právě vy, kvůli komu příští rok přijedeme znovu!!!  

Všichni pohromadě. Zleva: Roman Vencl, Michaela Doleželová, Hana Briešťanská a Vendula Fialová.

Foto Jan Šmok, www.kutnohorskelisty.cz


Sotva máme po premiéře, už je tu objednávka na příští rok:

       V úterý 12. srpna vyšel v Kutnohorském deníku článek o letošním čtrnáctém ročníku kaňkovského TyjátrFestu. Naše divadlo v rámci festivalového programu uvedlo světovou premiéru své nové bombové komedie S hlavou v oblacích. Organizátor a tvůrce celého festivalu Vašek Veselý, se v rozhovoru pro Kutnohorský deník nechal slyšet, že se už těší na naši účast při dalším, patnáctém ročníku.

Kutnohorský deník, 12.8. 2013

 


Malá ochutnávka před sobotní světovou premiérou:

       Při letošní světové premiéře budou nervózní nejen samotní herci, ale bezesporu i Petr Vaněk - náš zvukař a osvětlovač v jedné osobě. V představení zazní na třicet zvukových stop a tempo hry nedovolí Petrovi ani na chvilku vydechnout. V inscenaci budete moci slyšet hlas vypravěče, který nahrál Marek Příkazký, a také hlas Jana Leflíka, herce Městského divadla Zlín. Oba své role zvládli namluvit na výbornou, i když bez drobných zádrhelů se to neobešlo, jak dokládá následující video:

Přeřeky při nahrávání textů do komedie S hlavou v oblacích 

 


Kutná Hora se těší na nás a my na Kutnou Horu:

       Světová premiéra naší nové bombové komedie S hlavou v oblacích už klepe na dveře. V sobotu 10. srpna ve 20:30 buďte na TyjátrFestu v Kutné Hoře, protože jinak budete litovat. My už se nemůžeme dočkat a publikum zřejmě taky ne. Článek je z Kutnohoských listů:

 


S hlavou v oblacích - nová akční komedie divadla Do Houslí bude mít světovou premiéru 10. srpna na kutnohorském TyjátrFestu:

       Michaela Doleželová a Roman Vencl právě v těchto dnech zkouší novou komedii divadla Do Houslí, která dostala název S hlavou v oblacích. Mají napilno, protože premiéra je už 10. srpna od 20:30 hodin na TyjátrFestu v Kutné Hoře. "Dodržujeme již mnohaletou tradici a pořadateli festivalu, Vaškovi Veselému, přivezeme k narozeninám dáreček, který bude ještě horký.", říká spoluautor scénáře Roman Vencl. "Někomu by se mohlo zdát, že napsat za pět dnů scénář a za dalších devět ho nazkoušet může být stresující, ale není to tak zlé. Máme na to léty prověřený systém a k našim světovým premiérám, které uvádíme zásadně na kutnohorském TyjátrFestu, to prostě patří.", uzavírá Michaela Doleželová.  

     A na co se naši diváci mohou těšit? Podle všeho na neuvěřitelnou dávku legrace, a také na pořádný kus akce. "Hra má podtitul Bombová komedie o téměř dokonalém zločinu, což napovídá, že tenhle kousek bude zase něco nového. Pustili jsme se do komedie, která se nedá srovnávat s těmi předchozími. Nechceme být každý rok stejní a tenhle kousek by to měl jenom potvrdit.", říká Vencl. Michaela Doleželová dodává: "Zkoušení probíhá vcelku klidně, až nás to samotné překvapuje. Máme sice jen devět dnů, což je o nějakých čtyřicet méně, než bývá v divadle zvykem, ale i přesto jsme v mírném předstihu. Jestli jsme nervózní, tak jen z toho, jak podezřele lehce to všechno klape.".

S hlavou v oblacích

Bombová komedie o téměř dokonalém zločinu.

     Tři letušky a jeden pilot z různých leteckých společností se rozhodnou vyřešit své finanční potíže malou, jednorázovou brigátkou - bombovým útokem na soukromé letadlo jim neznámého zbohatlíka. Navzájem se neznají a člověka, který celou akci vede a financuje nikdy neviděli. Jak si naprostí terorističtí amatéři poradí s výzvou na spáchání dokonalého zločinu? Podaří se jim na letiště propašovat potřebné vybavení? Stihnou celou akci dokončit včas? Nehne se v nich svědomí? Budou odhaleni? Tohle všechno a ještě mnohem víc se dozvíte již 10. srpna při světové premiéře akční komedie, ze které by se i James Bond mohl učit.

 

Scénář a režie: Michaela Doleželová & Roman Vencl

Hrají:

Stacey Davisová - Michaela Doleželová

Melody Parkerová Vendula Fialová j.h.

Raša Ines M´Barka - Hana Tomáš Briešťanská j.h.

William Trenton - Roman Vencl

 

Role třech letušek ztvární  (zleva) Michaela Doleželová, Hana Briešťanská j.h. a Vendula Fialová j.h..

 


V naší chystané komedii S hlavou v oblacích, uvidíte hned dvě nové herecké tváře:

       A je to tady! Rok se s rokem sešel a divadlo Do Houslí si pro vás připravilo další světovou premiéru. Nové představení se právě chystá a jak jste u nás zvyklí, i tentokrát to bude komedie. Scénář se v těchto dnech píše, proto musíme počkat až autoři a režiséři, Michaela Doleželová a Roman Vencl, nabídnou nějaké podrobnější informace. Zatím si ale můžeme blíže představit dvě nové herecké tváře, které s námi, alespoň po dobu trvání tohoto projektu, budou chodit Do Houslí. První z nich není našim věrným divákům úplně neznámá, protože posledních pár měsíců zaskakuje Evu Borovičkovou v komedii Když se zhasne. Je to herečka Moravského divadla Olomouc Vendula Fialová. Druhou hereckou posilou, která se objeví v naší nové komedii S hlavou v oblacích  je jedna z předních hereček Městského divadla Zlín, Hana Tomáš Briešťanská.

 Vendula Fialová

     Narodila se 20. září 1987 v Ostravě a  první zajímavostí je, že vystudovala hned  dvě střední školy najednou, a sice  Obchodní akademii Mariánské Hory (obor  veřejná správa)  a Janáčkovu konzervatoř  v Ostravě (hudebně dramatický obor). Ani  to jí nestačilo, proto pokračovala na  Slezské univerzitě v Opavě veřejnou  správou a regionální politikou.

    V roce 2008 nastoupila do souboru  Divadla Šumperk, kde působila do roku  2010, kdy přijala angažmá v Moravském  divadle Olomouc, kde působí i v  současnosti. Přes svůj mladý věk má na  svém kontě na třicet nastudovaných rolí  např. v Markétě Lazarové, Kytici, Baladě  pro banditu, Černé komedii, Sugar, Krvavé  svatbě nebo v Měsíci nad řekou. Od roku  2010 jí můžete pravidelně vídat na  televizní obrazovce jako moderátorku počasí v Dobrém ránu s Českou televizí. Objevila se také v několika epizodách komediálního seriálu Helena z produkce TV Nova. 

     

 Hana Tomáš Briešťanská

    Narodila se 5. srpna 1979 v Kyjově.  Vystudovala Vyšší odbornou školu  hereckou v Praze (obor dramatické umění,  moderování a dabing). Během svého  studia spolupracovala s pražskými divadli  Na Vinohradech, Pod Palmovkou nebo Na  Fidlovačce. 

   V roce 2000 přijala angažmá v  Horáckém divadle Jihlava, kde působila do  roku 2008. Získala tu několik ocenění  (Nejoblíbenější herečka či Mladý talent do  30 let). Roky 2008 až 2009 strávila v  Městském divadle v Brně, pak zamířila na  jednu sezónu do Slezského divadla v  Opavě a od roku 2010 je členkou  ansámblu Městského divadla Zlín, kde  působí i v současnosti. Na svém kontě už  má desítky divadelních rolí. Zahrála si v  takových hrách jako jsou např. Kupec  Benátský, Višňový sad, Kabaret, Richard III., Hrobka s vyhlídkou, Slaměný klobouk, Žebrácká opera, Jak se Vám líbí, Kočka na rozpálené plechové streše, Sluha dvou pánů, Brouk v hlavě, Romance pro křídlovku, Oresteia nebo Řek Zorba.

    Tuto dvojici pohledných, talentovaných a zkušených hereček doplní dohouskácké stálice, Michaela Doleželová a Roman Vencl, který tentokrát bude jediným mužem na scéně. Světová premiéra komedie S hlavou v oblacích  je stanovena na sobotu 10. srpna od 20:30 hodin v rámci multižánrového festivalu TyjátFest Kutné Hoře.