DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Archiv článků o představení VýročíVýročí  v Olomouci a v Bratislavě vidělo dohromady přes 200 diváků:

       Máme za sebou dvě představení komedie Výročí  během tří dnů. V pondělí 15. února jsme se po delší době vrátili do milované Olomouce, kde jsme měli hrát už 19. ledna, avšak kvůli nemoci se představení muselo posunout na zmíněný únorový termín. Nechybělo mnoho a bylo by vyprodáno. Nakonec do sálu Divadla na Šantovce zavítalo více jak 160 diváků a atmosféra byla, jak je na Olomouc zvykem, doslova elektrizující. 

     Divadlo na Šantovce v centru Olomouce pár okamžiků před začátkem představení.

Ve středu 17. února byla na programu další z našich tradičních zastávek, a sice bratislavské Divadlo v podpalubí. I tady na nás čekala velmi slušná divácká návštěva - na 70 diváků se přišlo podívat na 136. reprízu této nesmrtelné komedie, se kterou v srpnu oslavíme neuvěřitelných deset let hraní. Nezbývá, než všem našim českým i slovenským divákům a fanouškům poděkovat za krásné dva večery a doufat, že při další návštěvě Olomouce a Bratislavy, která na sebe nenechá dlouho čeka, vás bude minimálně stejný počet.

 

Mezi diváky v Bratislavě byla i vzácná návštěva - paní Benediková, vedoucí zábavy Slovenského rozhlasu.

 

Jak komedie Výročí  v Olomouci, tak i Když se zhasne  v Bratislavě byly takřka vyprodány:

       Po dvou měsících se divadlo Do Houslí objevilo opět ve své milované Olomouci. V úterý 27. října mohli olomoučtí diváci vidět komedii Výročí, která je v hanácké metropoli mimořádně oblíbená, což dokazuje fakt, že každá z pěti repríz, které jsme zde zatím odehráli byla vždy beznadějně vyprodaná. Tentokrát chybělo ke stoprocentní návštěvnosti nějakých pětadvacet prodaných vstupenek. Do Divadla na Šantovce se na naše komediální leporelo nakonec přišlo podívat na 200 diváků a my všem příchozím mnohokrát děkujeme nejen za báječnou atmosféru, ale především za závěrečný potlesk ve stoje, který jsme vážně nečekali a vyrazil nám dech. Hned druhý den, tedy ve středu 28. jsme se vypravili do Bratislavy, kde nás v Divadle v podpalubí čekala repríza mrazivé komedie Když se zhasne. Tady chybělo do vyprodaného sálu sotva osm příchozích a rovněž slovenské publikum se ukázalo v nejlepším možném světle, takže už se tešíme na 16. listopad, kdy do Bratislavy přijede pro změnu s již zmíněným Výročím.

     Divadlo na Šantovce v Olomouci a záverečné ovace ve stoje, které jsme si nemohli nevyfotit.

 


Komedie Výročí  pobavila publikum v bojkovickém klubu Maják:

      Naše nestárnoucí komediální leporelo Výročí  se v sobotu 26. září dočkalo své 131. reprízy. Stalo se tak v Bojkovicích, v tamním kulturním středisku, které nese název klub Maják. Divadlo Do Houslí není pro bojkovické publikum žádným nováčkem, ostatně hráli jsme zde už dvakrát, a to jak komedii Když se zhasne, tak i komedii S hlavou v oblacích. Proto jsme se těšili na místní organizátory, kteří jsou skvělí a vždy nám ve všem vyšli maximálně vstříc, a také na diváky, mezi kterými máme i věrné fanoušky, kteří nevynechají žádné naše představení v Bojkovicích. Všechna naše očekávání byla beze zbytku naplněna a my jsme prožili příjemný večer v příjemné společnosti. Všem příchozím moc děkujeme a těšíme se na další návštěvu!

Naproti naší šatně byl baletní sál... takže to nemohlo dopadnout jinak.

 


Komedie Výročí  oslavila v Olomouci svou 125. reprízu:

      Zní to vlastně jako pohádka - před deseti lety napsali Míša s Romanem svou první divadelní hru Výročí, kterou společně hrají dodnes, a která má za sebou neuvěřitelných 125 repríz po celé naší republice i na Slovensku. Už dvakrát bylo představení navrženo k derniéře, ale diváci si vždy vymodlili další a další představení navíc. A tak byla derniéra odložena na neurčito a repríza "Za oponou" Moravského divadla Olomouc byla už 125.     

     Jenže pohádka pokračuje - představení bylo vyprodáno čtvrt roku dopředu, a tak 24. června večer bylo v Moravském divadle cítit zvláštní napětí. V hledišti pro 120 diváků se jich mačkalo téměř 140 a oba aktéři nervózně pochodovali po chodbě za jevištěm. V 19:00 se rozezněly tóny úvodní písně a Míša s Romanem si vysloužili od diváků potlesk už při samotném příchodu na scénu. "Něco takového se nám nikdy nestalo, takže přiznávám, že mě to překvapilo a to samozřejmě mile. Měla jsem z toho husí kůži.", shrnula Míša své dojmy. Představení bylo, především díky otevřeným potleskům a závěrečné děkovačce, o deset minut delší, než bývá obvyklé a jak oba herci, tak i diváci odcházeli domů nadmíru spokojení.    

Je po představení a Roman s Míšou se právem cítí jako vítězové.


Repríza komedie Výročí  v Hodoníně měla nádech výjimečnosti:

          V sobotu 2. května jsme se představili v rámci programu slavnostního zahájení lázeňské sezóny v Lázních Hodonín. Pořadatelé akce si pro tuto příležitost vybrali naši komedii Výročí, což byla určitě dobrá volba. I přesto, že šlo o 123. reprízu, bylo toto představení naprosto výjimečné. Po bok Romana Vencla se totiž poprvé nepostavila Michaela Doleželová, ale Júlia Kamhalová, která za ní úspěšně zaskočila. Míša měla tentýž večer premiéru v bratislavském Štúdiu L+S, na které samozřejmě nemohla chybět, a tak před námi vyvstal nelehký úkol - sehnat za ní adekvátní náhradu. Nakonec se to podařilo a my Júlii moc děkujeme za to, že nám vytrhla trn z paty a to bez mrknutí oka.

Júlia Kamhalová a Roman Vencl v amfiteátru Lázní Hodonín.

 


Po dlouhé době zpátky na Moravě - komedii Výročí  tleskal Budišov:

    Je to už téměř tři měsíce, co jsme se s některou z našich komedií představili doma na Moravě. Naposledy jsme s komedií Výročí  rozesmáli Moravské divadlo Olomouc a v pátek 13. března jsme s tím samým představením zavítali do Budišova nad Budišovkou. Bylo to vůbec poprvé, co se divadlo Do Houslí vydalo na zájed do opavského regionu. V místním klubu Šatlava jsme hráli od 20:00 hodin a bylo plno. Navíc musíme přiznat, že takhle domáckou, příjemnou a milou atmosféru, která panovala v Šatlavě jsme nezažili už hodně dlouho. Děkujeme proto panu Poljakovi, že si nás našel a pozval nás k sobě do Budišova a pevně věříme, že to nebylo naposledy. Pokud vše dobře dopadne, můžou se budišovští těšit na komedii Když se zhasne  a to už tento podzim.

Vlevo: Míša s Romanem v akci. Vpravo: Kompletní budišovská sestava zdvojená odleskem.

 


Komedie Výročí  oslavila v Bratislavě svou 120. reprízu:

    Takovou malou předzvěstí Svatého Valentýna, svátku všech zamilovaných, byla středeční repríza komedie Výročí. V bratislavském Divadle v podpalubí jsme touto komedií o jednom manželství pobavili přes padesát diváků, přičemž valná většina z nich opravdu přišla v páru. Ani pro nás to ale nebylo ledajaké představení, protože se jednalo o kulatou 120. reprízu této nejstarší hry divadla Do Houslí, která letos o prázdninách oslaví devět let od svého vzniku. Představení ale mělo své neopakovatelné kouzlo především díky Jance a Mariánovi, kteří na naše Výročí  přišli oslavit své výročí jedenadvaceti let od seznámení. Ještě jednou jim přejeme hodně štěstí do dalších let a všem ostatním divákům děkujeme za krásnou atmosféru - byla radost pro vás hrát!

Jak je našim dobrým zvykem při této komedii: Fotka pořízená samotnými aktéry přímo během představení.

 


Obě sváteční představení komedie Výročí  v Olomouci byla vyprodaná:

    Druhý svátek vánoční je jako stvořený pro návštěvu divadla nebo jiné společenské akce. V Olomouci se o sváteční kulturní dění postaralo naše divadlo Do Houslí. Poprvé jsme do hanácké metropole zavítali s komedií Výročí  a pro velký zájem diváků jsme ji 26. prosince hráli dokonce dvakrát po sobě, a sice od 17. a od 19. hodin. Obě reprízy byly beznadějně vyprodané a celkem jsme pobavili na 260 diváků. Došlo dokonce i na speciální vánoční překvapení - do představení jsme přidali jednu zbrusu novou scénu, kterou mohlo olomoucké publikum vidět jako úplně první. Scéna už v představení zůstane a my rádi prozradíme, že se jde o orinetační běh... Kdo chce vědět víc, musí se na nás příště přijít podívat.

 


Komedie Výročí  nezklamala a rozesmála Bratislavu:

       Komediální leporelo Výročí  je staré jako Housle sami, ale přesto se najdou skupinky lidí, které chtějí tento komediální evergreen vidět znovu a znovu. Takoví nadšenci se sešli i v úterý 11.11. v Divadle v podpalubí v Bratislavě. Je pravdou, že to bylo na nějaký čas naposledy, co jsme s touto komedií do slovenské metropole přijeli, protože minimálně do ledna jí zde určitě hrát nebudeme. Doufáme, že jsme všechny humoru chtivé diváky dostatečně uspokojili, a že jim úsměv, který si po našem představení odnášeli s sebou domů, vydrží minimálně do Vánoc.

 

V Bratislavě se děly velké věci - Míša konečně ukázala své balóny a Roman zase dostal kopačky.


Máme za sebou Výročí  v Olomouci a ve Hvozdné:

       Málokdo se může chlubit tím, že by během dvou dnů slavil hned dvě výročí. Nám se to podařilo, protože stejnojmennou komedii, kterou máme ve svém repertoáru již od roku 2006 jsme včera odehráli v Olomouci a hned druhý den nás čekala Hvozdná. Olomoucké Divadlo na Šantovce je součástí nákupní Galerie Šantovka a je to nejmladší divadelní prostor v hanácké metropoli, který doslova září a voní novotou. My jsme se zde představili ve čtvrtek 30.10. právě s komedií Výročí, kterou si u nás pro svou soukromou akci objednala firma Merit Group. Už dlouho jsme nehráli v tak "mladém" a neopotřebovaném divadle a jsme za to moc rádi.

  Výročí je představení, kde můžeme beztrestně pořídit fotku publika přímo během hry. A tady je ta olomoucká...

       V pátek 31.10. jsme přijeli do Hvozdné u Zlína, kde jsme hráli u příležitosti oslav 105. výročí divadla ve Hvozdné. Jaké jiné představení by bylo pro takovou slávu vhodnější, než právě naše Výročí, které si pro tento výjimečný večer vybrali hvozdenští ochotníci. Členové divadelního spolku z Hvozdné a jeho spolupracovníci byli také jedinými diváky. Naše představení pro ně bylo takovou malou odměnou za jejich mnohaleté snažení, úsilí a ochotu obětovat amatérskému divadlu veškerý volný čas. Soudě podle záveřecné děkovačky, kdy se nám dostalo dlouhého a bouřlivého potlesku vestoje, byli s našimi výkony hvozdenští divadelníci spokojení a nám nezbývá, než jim popřát vše nejlepší do další stovky a doufat, že i naše divadlo se jednou takové oslavy dočká... I když už asi bez nás.

  Nápis nad jevištěm Divadla ve Hvozdné.

 


Komediální evergreen Výročí  otevřel novou sezónu v Bratislavě:

       Diváci, kteří včera přišli do bratislavského Divadla v podpalubí mohli společně s námi po stočtrnácté oslavit Výročí, které je naší stejnojmennou a nejdéle se hrající komedií. Bylo to právě tohoto komediální leporelo, které stálo u vzniku našeho divadla i u autorské kariéry Michaely Doleželové a Romana Vencla. V Bratislavě ho sledovalo na sedmdesát diváků a my jsme tímto představením zároveň otevřeli svou čtvrtou sezónu v Divadle v podpalubí. Ze srdce bychom si přáli, aby byla minimálně stejně úspěšná jako ty předchozí a aby nám naše bratislavské publikum zachovalo svou přízeň. 

 


Komedií Výročí  jsme uzavřeli roční spolupráci s firmou Untraco:

       Ve čtvrtek 25. září jsme zavítali do areálu hotelu Bauer v Bílé u Starých Hamrů. Čekalo nás představení komedie Výročí  pro ostravskou firmu Untraco, se kterou spolupracujeme téměř rok. Celkem jsme pro ně toto představení odehráli čtyřikrát v různých koutech naší republiky. Divácké ohlasy byly vždy mimořádně pozitivní, o čemž svědčí i to, že se nám dvakrát dostalo ovací ve stoje. Doufáme, že se nám podaří na tuto spolupráci navázat i příští kalendářní rok a třeba zase s jinou komedií.

Horský hotel Bauer v Bílé byl dějištěm našeho posledního letošního představení pro firmu Untraco.

 


Výročí  na nádvoří trnavské radnice se vydařilo:

       Letošní sezónu jsme uzavřeli kouskem, který máme na svém repertoáru nejdéle - komedií Výročí. Po třech letech jsme se s ní vrátili do Trnavy, tentorkát na nádvoří trnavské radnice, kde jsme vystoupili v rámci městských slavností. Přesto, že se jednalo už o 111. reprízu jsme si užili malou premiéru - poprvé jsme toto představení hráli na micro-porty, protože hrací prostor i hlediště byly tak obrovské, že pokud bychom se rozhodli zkusit to utáhnout svými hlasivkami, bylo by to pravděpodobně poslední představení, které bychom odehráli. Bylo plno a atmosféra byla úžasná. Dokonce jsme si od velké části publika vysloužili ovace ve stoje.

Poprvé jsme hráli na pódiu, které by splňovalo parametry i pro menší rockový koncert.

 


Komedie Výročí  kombinovaná se saunou pobavila Bratislavu:

       V pondělí 9. června jsme navštívili bratislavské Divadlo v podpalubí s komedií Výročí. I přes tropické počasí, které vybízelo spíše k výletu k vodě se na nás přišlo podívat přes osmdesát diváků. Vzhledem k tomu, že sál divadla se nachází opravdu v podpalubí plechového plavidla, dosahovala teplota na konci představení opravdu závratných hodnot. Děkujeme proto všem příchozím, že vydrželi až do konce a nepohrdli kulturním zážitkem kombinovaným s nefalšovanou saunou.

 

 


Jihlavští diváci si na komedii Výročí  museli počkat, ale stálo to za to:

       Komedie Výročí  má za sebou již stodevátou reprízu. Ta proběhla ve čtvrtek 29. května v jihlavském hotelu Bussines. Představení bylo zadané pro soukromou společnost a neobešlo se bez menších komplikací. Roman Vencl ten večer moderoval v Moravském divadle Olomouc předávání cen města, které sice oduváděl v rekordním čase, ale vinnou komplikací na dánici D1 se musel k Jihlavě přibližovat po okresních komunikacích, a tak když zazněly úvodní tóny písně Raindrops Keep Falling On My Head a představení začalo, bylo už po jedenácté hodině. Diváci sice museli prokázat značnou dávku trpělivosti, ale nakonec se to na jejich reakcích a náladě nijak nepodepsalo. Odměňovali nás postleskem téměř po každé scéně a závěrečnými ovacemi nám dali jasně najevo, že se to, téměř hodinové, čekání vyplatilo. 

Domů jsme z Jihlavy odjížděli hluboko v noci. Muž otočený zády k objektivu je Petr Vaněk, náš mistr světel a zvuku, kterému se tato repríza po technické stránce moc nevyvedla, a tak se potrestal tím, že na společné fotce nebude mít obličej.

 


S Výročím  jsme se vrátili v čase až do šedesátých let:

       Ve čtvrtek 10. dubna jsme si udělali dlouhý pracovní výlet až do Nesuchyně u Rakovníka. V tamním obrovském hotelovém komplexu jsme hráli komedii Výročí  a nebylo to představení ledajaké. Čekalo na nás osmdesát zaměstnanců pečovatelských domů, kteří zde měli své školení. A protože i zdravotní sestry a bratři si potřebují odpočinout a pobavit se, byli jsme od půl deváté na programu my. Celý večer, zakončený velikou party, se nesl v atmosféře hnutí Hippies, a tak to bylo poprvé, co jsme hráli pro sál plný květinových dětí. Podali jsme fenomenální výkon a Míša Doleželová ukázala všem přítomným, že by se neztratila ani v biatlonové reprezentaci. Papírovou koulí neomylně sestřelila skleničku na šampaňské, která se rozlétla do všech stran. Svůj střelecký výkon završila o pár minut později, když kusem rohlíku zasáhla a skolila půllitr s kofolou.

  Po náročném výkonu přišla i zasloužená odměna. Míša zvítělzila s krásnými 152 body. 

 


Komedie Výročí  sklidila v Bratislavě ovace ve stoje:

       Ani ne po týdnu jsme se vrátili do bratislavského Divadla v podpalubí, situovaného na pravém břehu Dunaje. Tentokrát s komediálním leporelem s názvem Výročí. Stejně jako při předchozím představení S hlavou v oblacích  i tentokrát bylo vyprodáno. K našemu velkému překvapení a potěšení se diváci na konci představení zvedli ze svých sedaček a odměnili nás dlouhým potleskem ve stoje! Děkujeme všem příchozím a těšíme se na další vystoupení v Bratislavě, které je pro nás vždy příjemným zážitkem.

 

 


Dvě Výročí  a jedno Když se zhasne  na soukromých akcích ve třech dnech:

       Předvánoční čas je ve znamení večírků a firemních akcí, na kterých občas nechybí ani divadlo. Ve čtvrtek 12. prosince jsme v rámci takového večírku v Bratislavě odehráli komedii Výročí. Představení mělo nádech výjimečnosti, protože místo Romana Vencla se na jeviště postavil Marek Příkazký. Roman měl představení v mateřském divadle v Olomouci, a tak Marek musel vyměnit osvětlovačský a zvukařský pult za hlavní roli po boku Michaely Doleželové. Je pravda, že toto představení svítí a zvučí sedm let a viděl ho více než stokrát, ale i tak mu těsně před začátkem nebylo dvakrát příjemně. Nakonec vše zvládl s přehledem, a tak se klidně může stát, že budete mít možnost ho v této úloze ještě vidět.

  Marek předává zkušenosti Petru Vaňkovi, který za něj musel odsvítit a odzvučit čtvrteční Výročí, ve kterém si Marek zahrál. K dispozici jsme měli největší zvukařský pult, jaký jsme do té doby viděli. 

      Hned v pátek 13. prosince jsme odehráli další Výročí  v bratislavském Divadle v podpalubí. I tentokrát to bylo v rámci firemní akce a už v původním obsazení. Další den, tedy v sobotu 14. prosince jsme se vydali kousek pod Bratislavu do Limbachu, kde jsme zahráli Když se zhasne. Tato mrazivá komedie se stala překvapením na narozeninové oslavě a ani ona se nenesla v tradičním duchu. Jediný, kdo zůstal z původní houslácké sestavy byl tentokrát Roman Vencl. Nikdo jiný nemohl, a tak jsme do první linie povolali obsazení z Moravského divadla Olomouc. Imeldu si tak střihla Vendula Fialová, Trevora hrál Vojtěch Lipina a Ninu Tereza Richtrová. Děkujeme za výpomoc!

 


Komedie Výročí  si v Bratislavě vyslužila ovace ve stoje:

        Po ničivých povodních na Dunaji se celé batislavské nábřeží vzpamatovává z jejich následků. A vzpamatovává se hodně rychle. Ve středu 19. června jsme byli prvním divadlem, které se po událostech z posledních týdnů představilo v Divadle v podpalubí. Našim posledním představením na území Slovenska pro tuto sezónu byla komedie Výročí. I přes extrémně slunné počasí si do lodního podpalubí našlo cestu na sedmdesát diváků. O tom, že se bavili přímo královsky svědčil závěrečný potlesk ve stoje. Děkujeme všem příchozím a budeme se těšit na shledanou po prázdninách.

Pózování na protipovodňové hrázi. Zleva: Marek Příkazký, Dušan Lančarič, Michela Doleželová a Roman Vencl.

 


Bratislavské Výročí  bylo zahaleno do mraků a sněhových vloček:

        Komedie Výročí v létě oslaví sedm let své existence na repertoáru divadla Do Houslí. Je to takový náš klenot, který stál u zrodu celého našeho divadla. Třetího dubna jsme si ho v bratislavském Divadle v podpalubí zahráli po stodruhé. Diváků, se na loď kotvící u Tyršova nábřeží přišlo podívat na padesát, což je na tamní měřítka lehký podprůměr, přesto jsme byli takovou návštěvou příjemně překvapeni. Počasí totiž nezklamalo a i tentokrát nám zájezd k sousedům jak se patří okořenilo - deštěm počínaje a sněhem konče. Speciálně v Bratislavě to chvílemi vypadalo na blížící se konec světa, nikoliv na počátek jara. Proto děkujeme všem příchozím a doufáme, že 21. dubna, až přijedeme s komedií Když se zhasne, nás přivítá sluníčko a vyprodané Divadlo v podpalubí. Těšíme se na vás!

  Vlevo: Hlavní představitelé a nad nimi vzácní hosté, Michaela Vrbová, kterou znáte z naší komedie Game over a neznámá slovenská herečka Júlia Kamhal.  Vpravo: Mladí a neklidní.

 


Tleskáme Bratislavě - i přes sněhovou vánici bylo Výročí  vyprodané:

        Středeční zájezd do Bratislavy byl více než dobrodružný. Nejenom naši republiku, ale především Slovensko sužovaly neutuchající přívaly sněhu, které proměnily jinak pohodovou cestu na učiněné peklo. Do Divadla v podpalubí jsme dorazili nějakých pětadvacet minut před plánovaným začátkem představení, přesto jsme začínali hrát se zanedbatelným sedmiminutovým zpožděním. Že jsou nám bratislavští diváci mimořádně věrní, to víme už dávno, ale stejně nám div nevyrazili dech, když jich na stoprvní reprízu komedie Výročí  přišlo téměř sto. Vzhledem k počasí, které zuřilo venku a uvážíme-li, že museli při své cestě do divadla překonat kompletně zavátý park, tak nám nezbývá než poslat do Bratislavy jedno obrovské a upřímné: DĚKUJEME!!! Speciální poděkování zaslouží paní Lexová, která se po představení nebála přihlásit ke své identitě, a také tajemná cizinka, která věnovala Míše Doleželové svůj přívěsek. Neříká se nám to snadno, ale vypadá to, že se s Výročím do Bratislavy zase brzy vrátíme...

      

Zdánlivě idilický parčík při Tyršově nábřeží se pro nás málem stal sněhovým hrobem.

 


Komedii Výročí  jsme v pondělí 15. října zahráli již posté:

      Zdá se to jako neuvěřitelné, ale komedii Výročí, která je první hrou z pera autorů Michaely Doleželové a Romana Vencla, hraje divadlo Do Houslí už celých šest let. Důvod proč je tato hra stále na našem repertoáru je prozaický - diváci si ji stále žádají. V pondělí 15. října 2012 jsme v bratislavském Divadle v podpalubí nastoupili k její jubilejní 100. repríze. Měli jsme jediný cíl - užít si sté představení a připravit příchozím divákům divadelní zážitek, na který jen tak nezapomenou. V bratislavském podpalubí bylo i tentokrát téměř vyprodáno a nadšené komentáře na našem Facebooku i gratulace diváků po představení svědčí o tom, že tahle komedie ani po šesti letech nezestárla.

   Komedií Výročí vás bavíme již šest let a jak to tak vypadá, stále toho nemáte dost...

 


Bratislavské Divadlo v podpalubí po delší době hostiloVýročí :

       Ve středu 23. května v 19. hodin jsme v Divadle v podpalubí, jež je situováno na lodi kotvící na bratislvaském Dunaji, zahráli naši starou známou rodinnou komedii Výročí. Bylo to předposlední představení této komedie v sezóně, takže jsme si ho jak se patří užili a společně s námi i přítomní diváci, kterých i přes nádherné, takřka letní, počasí přišlo něco kolem šedesátky. Poslední Výročí v této sezóně odehrajeme rovněž na lodi, a to 19. června opět od 19:00 hodin. Již teď jste srdečně zváni.

                Michaela Doleželová a Marek Příkazký nejezdí do Bratislavy za prací, ale za odpočinkem a relaxací.

 


Brněnský víkend je za námi. Výročí a Když se zhasne u diváků uspěly:

       V sobotu 12. května jsme v sále Břetislava Bakaly v Brně odehráli naši úspěšnou a léty prověřenou rodinnou komedii Výročí. Jednalo se o speciální představení ku příležitosti Svátku matek, které pořádaly Rodinné pasy a Senior pasy. Kapacita sálu sice byla téměř 300 míst, přesto v něm mnoho volných sedaček k nalezení nebylo. Přítomné maminky, babičky i jejich potomci se dobře balivi a dávali to patřičně najevo svými reakcemi. 

Krásný a pohodlný interiér sálu Břetislava Bakaly, který jsme znesvětili svým Výročím.

       Neděle 13. května byla ve znamení našho druhého vystoupení na stále populárnější brněnské scéně s názvem Stadec, kde jsme se po dvou měsících opět představili s komedií Když se zhasne. Vyhověli jsme tak prosbám samotných diváků, kteří si po prvním uvedení této komedie v Brně vyžádali přídavek. Prostor brněnského multikulturního centra Stadion nám svědčí, o čem se mohlo přesvědčit i ze tří čtvrtin zaplněné hlediště. Povedené představení bylo odměněno dlouhými ovacemi a nadšenými ohlasy, za které mnohokrát děkujeme. Těšíme se, až se v příští sezóně do Brna zase vrátíme a tentokrát třeba i s něčím úplně novým...kdo ví.

 Divácká návštěva na Stadecu nesplnila naše očekávání, a tak jsme si po představení museli přivydělat za barem.

 


Výročí v Bratislavě bylo testem věrnosti pro tamní diváky:

      Teploty hluboko pod bodem mrazu a silný nárazový vítr, to nejsou právě ideální podmínky na cestu do divadla. Uvážíme-li, že Divadlo v podpalubí je situováno na břehu Dunaje, po kterém se proháněly ledové kry, byl včerejší večer vhodný spíše pro drama o skáze Titanicu, než-li pro třeskutou rodinnou komedii Výročí . Měli jsme proto strach, že naši potencionální diváci raději setrvají v teple svých domovů, než aby se trmáceli za kulturou. Obávali jsme se nejhoršího. O to větší bylo naše překvapení, když v devatenáct hodin praskalo divadlo ve švech a volná místa byla nedostatkovým zbožím. Bratislavským divadelním příznivcům patří naše nejhlubší poklona za neuvěřitelnou věrnost, kterou nám prokazují. 

Obrovský dík bratislavskému publiku za jejich návštěvu a reakce! 

 


Divadlo v kavárně? Proč ne! Trnavský Amfik Cafe viděl Výročí :    

      Další příjemný výlet na Slovensko jsme si udělali v sobotu 10. prosince. Cesty za divadlem nás tentokrát zavedly do Trnavy, kde jsme v areálu městského amfiteátru odehráli Výročí. Konkrétně pak v tamní kavárně Amfik Cafe, jejíž prostředí je mimořádně příjemné a přívětivé. Jsme proto moc rádi, že jsme byli pozváni, abychom se v trnavském "Amfiku" ukázali znovu po novém roce, přesněji během února. Přesný termín je zatím v jednání, ale můžeme Vám místopřísežně slíbit, že budete první, kdo se ho dozví. Možná se Vám spojení divadelního představení a sezení u kávy či sklenky vína nebude zdát zrovna šťastné, ale opak je pravdou! Pokud nevěříte, není nic jednoduššího, než si to přijít vyzkoušet. A my se už teď těšíme, až budeme moci opět rozesmát trnavské milovníky divadla a kavárenského prostředí.

   Vlevo: Marek Příkazký nasává vánoční atmosféru plnými doušky. Vpravo: Trnavský Amfik Cafe při představení. 

 


Výročí bylo součástí festivalu Víkend atraktívného divadla ve Zvolenu:    Až pod zvolenský hrad vedly naše další zájezdové kroky. V pátek 18. listopadu jsme se od 17. hodin představili tamnímu publiku s hrou Výročí. Vystoupili jsme v rámci programu tradičního zvolenského festivalu Víkend atraktívného divadla, který se letos konal již po třiadvacáté. Nakonec jsme byli jediným českým zástupcem této divadelní přehlídky, protože brněnské HaDivadlo, které mělo hrát bezprotředně po nás muselo na poslední chvíli odříct své představení z důvodu nemoci hlavní představitelky. Tak nám nezbývá než věřit, že jsme České republice ani tentokrát neudělali ostudu.

Zvolenský realizační tým a naše trio před kulturním domem.

 


Výročí  v Bratislavě bylo další příjemnou návštěvou Slovenska:   

     Středa 19. října byla ve znamení našeho dalšího výletu k sousedům (myšleno v geografickém smyslu slova). Představení Výročí jsme v Divadle v podpalubí hráli již po třetí a proto nás středeční  divácká návštěva velmi mile překvapila. Výročí má na svém kontě už několik desítek repríz, a tak se neustále snažíme vnést do každého představení něco nového, aby se bavili nejenom diváci, ale i my samotní. Tentokrát jsme si na scénu "promoce" vzali digitální fotoaparát a podařilo se nám tak ukořistit mimořádný snímek publika přímo během představení. V divadle se sice fotit nesmí, ale tento zákaz platí pouze pro přihlížející, nikoliv pro samotné aktéry...

Zhruba takto se tváří diváci při našem představení. Pán v první řadě vlevo se jako jediný neusmívá...Není to proto, že by se snad nebavil, ale proto, že pochází v východního Slovenska, a tak nám nejspíš nerozumněl ani slovo.

 


Trailer k představení Když se zhasne hotov! K vidění je na YouTube:

     Chystáte se na naše nové představení Když se zhasne? Nabízíme Vám malou ochutnávku toho, co Vás čeká - vidět jí můžete na YouTube.com. Záznam byl pořízen při světové premiéře na Tyjátrfestu v Kutné Hoře 13.8. 2011.

      Za zmínku určitě stojí i to, že trailer k představení Výročí už vidělo na sto lidí a každým dnem přibývají další a další. Oba dva trailery si můžete pustit přes tyto odkazy:

Když se zhasne - trailer k představení

Výročí - trailer k představení 

     Neměli byste ale opomenout ani návštěvu našeho divadelního facebooku. Ten jsme pojali více neformálně, a tak zde můžete najít například spoustu zajímavých fotografií a jíné pikantnosti. Odkaz na náš profil na facebooku najdete v sekci "kontakty" nebo se na něj dostanete přes tento odkaz:

Facebook divadla Do Houslí

 


Vyprodaný kutnohorský park aplaudoval našemu Výročí:

 


Proběhly ozvěny Tyjátrfestu v Českém Krumlově:

     Téměř dokonalou kulisu Wendyho letního zahradního TyjátrFestu se podařilo alespoň na jeden večer vytvořit v Českém Krumlově. Ozvěny TyjátrFestu se konaly v tamních zahradách pivovaru Eggenberg v pátek 29.dubna. "Počasí celkem přálo, až na malé přepršky během odpoledních příprav. Večer už bylo všechno v pořádku, takže iluze letního TyjátrFestu byla dokonalá. Podařilo se najít vhodný prostor a zajistit takový program, aby si českokrumlovští návštěvníci mohli říci: Aha, tak takhle vypadá ten TyjátrFest na kutnohorském předměstí," svěřil se s dojmy zakladatel a ředitel TyjátrFestu Václav Veselý.

     Momentka z "Výročí" v Českém Krumlově.                      Václav Wendy Veselý láká jihočechny do Kutné Hory.

     Veselý pozval na "ozvěnová" pódia osvědčené, léty a TyjátrFestem ověřené ansámbly. "Jsou to mí nejmilejší umělečtí přátelé a jsem rád, že mi nedali košem. Byla to spíše taková benefice, většinu peněz totiž spolkly cestovní náklady," zmínil Veselý. Návštěvníci zahradního areálu s typickými párty stany a s výhledem na dominanty Českého Krumlova obdivovali dřevořezby kutnohorského sochaře Andreje Németha, rozmístěné v kouzelném zakoutí zahrad. Zaposlouchali se do autorských písní Marcela Kříže a kapely Pohublá zrzka. Dokonale prověřili bránice při představeních divadel Neškvor a Do Houslí. A u sklenky kutnohorského vína si mohli vychutnat závěr večera s písněmi skupiny Lisopea v podání Lucie Nosové a Dušana Lapáčka.

      

Z představení "Nežerte Clinta Eastwooda" v podání divadla Homotroní Neškvor. Zleva: Ondra Hampl a Pavel Jecelín.        

     Wendyho Tyjátrfest se stal součástí projektu Živá města - živé památky, jehož cílem je také prezentovat zajímavosti měst Českého dědictví UNESCO a České inspirace. "Mohla by se z toho stát nová tradice, ale kdo ví...," uzavřel Václav Veselý.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout více fotografií z naší mise do Českého Krumlova. Najdete je ve speciální sekci "Ozvěny TFS v Českém Krumlově ".