DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

 Členové divadla Do Houslí 

   Michaela Doleželová

  *8.9. 1986 v Pardubicích                 

 Vzdělání: SSOŠPP – management    užitého umění Pardubice, Janáčkova  akademie múzických umění v Brně – obor  činoherní herectví.

 Režijní projekty: Noc na Karlštejně  (Derniéra Pardubice), Výročí (divadlo Do  Houslí a Malá scéna Zlín), Aš…naprší a  uschne (divadlo Do Houslí), Vztahy bez  talentu (Derniéra Pardubice a divadlo Do  Houslí), Central Park West (divadlo Do  Houslí a VOŠ Zlín), Strašidlo Cantervillské  (Ochotnická společnost Napajedla), Když  se zhasne (divadlo Do Houslí a Moravské  divadlo Olomouc), Uděláte mně to znova?  (Ochotnická společnost Napajedla a VOŠ  Zlín), Game over (divadlo do Houslí), We  are the talents! (VOŠ Zlín), Královny  (Moravské divadlo Olomouc),   Dobro-družství na ostrově Čičidžuma (divadlo Scéna Zlín), Dokonalá svatba (Ochotnická společnost Slušovice), S hlavou v oblacích (divadlo Do Houslí), Najdeme se na Ztracené (Moravské divadlo Olomouc), Kluk z plakátu (Ochotnická společnost Slušovice), Dokonalá svatba (Městské divadlo Zlín), Robin Hood (Ochotnická společnost Slušovice), Tři grácie z umakartu (Štúdio L+S Bratislava), Lož má krásne nohy (Štúdio L+S Bratislava), Kouzelná flétna (Moravské divadlo Olomouc), Robin Hood (Moravské divadlo Olomouc).

Herecké projekty: Burani (Buran theater), Muž sedmi sester (Východočeké divadlo Pardubice), Dobrý Bůh z Manhattanu (studio Marta), Portugálie (studio Marta), Výročí, Aš...naprší a uschne, Central Park West, Když se zhasne, Game over, S hlavou v oblacích, Jeden za všechny - vše v divadle Do Houslí. Andělé všedního dne, Rok na vsi, Merlin aneb pustá zem, Jak šlo vejce na vandr, Cyrano z Bergeracu, Kdo je tady ředitel?, Strýček Váňa, Armagedon na grbu, Ženitba, Ondina, Maryša, Věc Makropulos, Splašené nůžky, Je třeba zabít Sekala, Na flámu, Brouk v hlavě, Romance pro křídlovku, Příběhy obyčejného šílenství - vše v Městském divadle Zlín.

Dramaturgyně projektů: Dámská šatna (divadlo Exil Pardubice), Ruské loto (Městské divadlo Zlín), Kluk z plakátu (divadlo Tramtárie Olomouc), Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách (Městské divadlo Zlín), Vzpoura nevěst (Městské divadlo Zlín), Hrabě Monte Carlo (Městské divadlo Zlín), Spomínam na Paríž (Štúdio L+S Bratislava), Chlap na zabití (divadlo Palace), Rychlé šípy (divadlo Šumperk), Česká literární klasika v 90 minutách (Městské divadlo Zlín).

Autorka textů: Výročí, Aš...naprší a uschne, Královny, Srdce krásné - slivovice plné, Když se zhasne, Ani za milion!, Game over, Malá domů, Dobrodružství na ostrově Čičidžuma, Vzpoura nevěst, Hrabě Monte Carlo, S hlavou v oblacích, Náš dům náš hrad, Najdeme se na Ztracené, Šťastní? Navždy!, Jeden za všechny, Robin Hood, Tři grácie z umakartu, Lež má krásné nohy.

Televizní a filmové projekty: Ležáky 42.

Rozhlasové projekty: Humory cez čiaru.

Pedagogické aktivity: V letech 2010/2013 vedoucí ateliéru činoherního herectví na Zlínské soukromé vyšší odborné škole, pořadatelka několika hereckých work-shopů.

Jiné aktivity: V sezóně 2010/2011 produkční a lektorka dramaturgie pro studio "Z" Městského divadla ve Zlíně, spoluzakladatelka divadla Do Houslí. Asistentka režie při projektu Legenda o Rytieroch zo Sitna (2013) na bratislavském zimním stadionu Ondreja Nepelu pod agenturou Viva sbor. Autorka scénáře při projektu Zakotvěte v Banské Bytrici (2013) pod agenturou Mana.

 


 

    Roman Vencl

  *23.10. 1986 v Pardubicích

 Vzdělání: všeobecné gymnázium Dr.  Emila Holuba v Holicích, Janáčkova  akademie múzických umění v Brně – obor  činoherní herectví.

 Režijní projekty: Výročí (divadlo Do  Houslí a Malá scéna Zlín), Aš…naprší a  uschne (divadlo Do Houslí), Vztahy bez  talentu (Derniéra Pardubice a divadlo Do  Houslí), Central Park West (divadlo Do  Houslí a VOŠ Zlín), Dámská šatna (divadlo  Exil Pardubice), Kluk z plakátu (divadlo  Tramtárie Olomouc), Když se zhasne  (divadlo Do Houslí a Moravské divadlo  Olomouc), Uděláte mně to znova? (VOŠ  Zlín), Game over (divadlo Do Houslí),  Královny (Moravské divadlo Olomouc),  Dobrodružství na ostrově Čičidžuma  (divadlo Scéna Zlín), S hlavou v oblacích(divadlo Do Houslí), Najdeme se na Ztracené (Moravské divadlo Olomouc), Dokonalá svatba (Městské divadlo Zlín), Lož má krásne nohy (Štúdio L+S Bratislava), Kouzelná flétna (Moravské divadlo Olomouc), Robin Hood (Moravské divadlo Olomouc).

 Herecké projekty: Královna Margot  (Národní divadlo Brno), Večer tříkrálový  (Městské divadlo Brno), Život je sen(divadlo U Stolu), Tři v tom (konzervatoř Brno), Povídky z vídeňského lesa, Mandát, Vrátný, Pokojíček, Co je ve sklepě? - vše ve studiu Marta. Výročí, Aš...naprší a uschne, Central Park West, Když se zhasne, Game over, S hlavou v oblacích, Jeden za všechny - vše v divadle Do Houslí. Maškaráda Terryho Pratchetta, Farma zířat, Muži ve zbrani, Doma u Hitlerů, Jak se hovnivál chtěl stát motýlem, Něco za něco, Shakespeare v Hollywoodu, Měsíc nad řekou, Sugar - Někdo to rád horké, Markéta Lazarová, Limonádový Joe, Černá komedie, Stavitel Solness, Krvavá svatba, Ženitba, Láska a peníze, Periferie, Rej, Višňový sad, Dvě aktovky, Sluha dvou pánů, Amazonie, Maryša, Hamlet, U pokladny stál, Amadeus, Šakalí léta, Emma, Drobečky z perníku, Bouře - vše v Moravském divadle Olomouc, kde je v současné době ve stálém angažmá. 

Rozhlasové projekty: Román pro muže, Ve hře, Zaklínač: hranice možností, Princ a loupežnice, Humory cez čiaru.

Televizní a filmové projekty: Rozsudek (Sebevražda jako pracovní úraz).

Dramaturg projektů: Strašidlo Cantervillské, Uděláte mně to znova? (Ochotnická společnost Napajedla).

Autor textů: Výročí, Aš...naprší a uschne, Královny, Strašidlo Cantervillské, Kluk z plakátu, Dovolená po česku, Když se zhasne, Ani za milion!, Game over, Malá domů, Dobrodružství na ostrově Čičidžuma, Hrabě Monte Carlo, S hlavou v oblacích, Náš dům, náš hrad, Najdeme se na Ztacené, Jeden za všechny, Lež má krásné nohy.

Pedagogické aktivity: V letech 2010/2013 vedoucí ateliéru činoherního herectví na Zlínské soukromé vyšší odborné škole, pořadatel několika hereckých work-shopů.

Jiné aktivity: Divadelní recenzent pro internetový kulturní server, divadelní fotograf, spoluzakladatel divadla Do Houslí.

 


 

  Marek Příkazký

    *2.4. 1987 v Hodoníně

 Vzdělání: Konzervatoř v Brně (hudebně -  dramatický obor), Janáčkova akademie  múzických umění v Brně - obor činoherní  herectví. 

 Herecké projekty: Povídky z vídeňského  lesa, Mandát, Vrátný, Pokojíček, Co je ve  sklepě? - vše ve studiu Marta. Lucerna,  Strakonický Dudák, Moliére, Naše  městečko, Královna Margot, Taková  ženská na krku - vše v Národním divadle  Brno. Smrt Pavla I. (Městské divadlo  Brno), Tři mušketýři (Městské divadlo  Brno), Král Oidipus (divadlo U Stolu),  Život je sen (divadlo U Stolu), Strašidlo  Cantervillské (Ochotnická společnost  Napajedla) Broučci,  Rychlé šípy,  Čarodějná škola, Guliverovy  cesty - vše v  Loutkovém divadle Radost.  Pidínci a Modrý kocour, Farma zvířat, Muži  ve zbrani - vše v Moravském divadle Olomouc. Vztahy bez talentu, Central Park West, Aš...naprší a uschne, Když se zhasne, Game over - vše v divadle Do Houslí. Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho (Malá scéna Zlín), Ondina, Komunismus, Krása na scéně, Don Juan, Škola základ života, Na flámu, Blanche a Marie, O perníkové chaloupce aneb jenom jako, Příběhy obyčejného šílenství, Oresteia, Ohlušující Sen noci svatojánské, Řek Zorba, Pračlovíček, Vzpoura nevěst, Divotvorný hrnec, My Fair Lady, Dokonalá svatba - vše v Městském divadle Zlín, kde je v současné době ve stálém angažmá.

Televizní a filmové projekty: Četnické humoresky, Záhady Toma Wizarda, Setkání.

Rozhlasové projekty: Román pro muže, "Pavel, Pavel, Pavel".

  Naši milí hosté

 

    Vendula Fialová

    *20.9. 1987 v Ostravě

 Vzdělání: Obchodní akademie Mariánské  Hory (obor veřejná správa), Janáčkova  konzervatoř v Ostravě (hudebně -   dramatický obor), Slezská univerzita v  Opavě (obor veřejná správa a regionální  politika).  

 Herecké projekty: Bouře, Hvězdy na  vrbě, Případy Sherlocka Holmese, Tři v  tom, Balada pro banditu, Mastičkář,  Lakomá Barka, Sodoma komora, Matěj  Poctivý, Kytice, Princezna Pampeliška,  Nebožka panina matka - vše v Divadle  Šumperk, kde byla v letech 2008/10 v  angažmá. Něco za něco, Měsíc nad řekou,  Stavitel Solness, Markéta Lazarová, Sugar,  My se vlka nebojíme, Černá komedie, Krvavá svatba, Žaloba proti neznámému, Don Juan se vrací z války, Ženitba, Láska a peníze, Rej, Královny, Dvě aktovky - vše v Moravském divadle Olomouc, kde je v součané době ve stálém angažmá.  

Televizní a filmové projekty: Od roku 2010 moderátorka počasí v Dobrém ránu (Česká televize), Máme rádi jazz (videoklip kapely Psychonaut), Kompetence pro trh práce (15-ti dílný seriál výukových filmů), Helena (seriál TV Nova).

 


 

  Hana Briešťanská

    *5.8. 1979 v Kyjově

 Vzdělání: Vystudovala Vyšší odbornou  školu hereckou v Praze (obor dramatické  umění, moderování a dabing).

 Herecké projekty: Jeptišky, Sen noci  svatojánské, Penzion pro svobodné pány,  Noc na Karlštějně, Na správné adrese,  Nevyléčitelní, Equus, Krvavá svatba, Kde´s  byl/byla dnes v noci, Na skle malované,  Dvojplošník v hotelu Westminster, Spor o  největšího z Pierotů, Strakonický dudák,  Play Čechov, Kupec Benátský,  Višňový  sad, Kabaret, Richard III., Hrobka s  vyhlídkou, Slaměný klobouk, Žebrácká  opera, Jak se Vám líbí, Markéta Lazarová,  Tenor na roztrhání, Figaro - vše v  Horáckém divadle Jihlava, kde byla v letech 2000/2008 v angažmá.  Kočka na rozpálené plechové streše, Equus, Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete - vše v Městském divadle Brno, kde byla v sezóně 2008/2009 v angažmá. Poprask na laguně, Anna 11. března - vše ve Slezském divadle Opava, kde byla v sezóně 2009/2010 v nagažmá. Sluha dvou pánů, Brouk v hlavě, Romance pro křídlovku, Oresteia, Řek Zorba, Vzpoura nevěst, Divotvorný hrnec, Největší z Pierotů, Sen noci svatojánské, Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách, Juan, Krása na scéně, Láska jest chemie, Čučudějské pohádky - vše v Městském divadle Zlín, kde je od sezóny 2010 ve stálém angažmá.   

Televizní a filmové projekty: Hotel Herbich (TV seriál), Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (TV seriál), 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál).

 


   

    Eva Borovičková

    *6.6. 1985 v Hodoníně

 Vzdělání: Gymnázium v Hodoníně, Vyšší  odborná škola herecká s.r.o. Praha.

 Herecké projekty: Rok na vsi, Opice  Žofka, Čučudejské pohádky, Jak šlo vejce  na vandr, Ženitba, Komunismus, Černá  komedie, Škola základ života - vše v  Městském divadle Zlín. Křemílek a  Vochomůrka, Výročí, Pohádka do dlaně -  vše na Malé scéně Zlín. Když se zhasne -  divadlo Do Houslí. Petr Pan, Dlouhý,  Široký a Bystrozraký, Merlin, Bořík a spol.,  Moravský Budulínek, Z jedné i druhé  kapsy, Mrazík - vše v divadle Polárka, kde  je v současné  době ve stálém angažmá.

 

 

 


 

    Michaela Vrbová

     *11.8. 1991 v Brně

 Vzdělání: Střední škola pro knihkupce a  nakladatelské pracovníky Brno, Soukromá  vyšší odborná škola umění Zlín (studentka  3. ročníku).

 Herecké projekty: Mach a Šebestová,  Ferda Mravenec, Sněhová královna, Čertův  švagr - vše ve Studiu "V", Brno.  Sebevraždy na jaře zakázány, Proč pana  Jana popadl amok, Postele - vše v  experimentální divadelní společnosti Nahé  divadlo. Je třeba zabít Sekala, Brouk v  hlavě - Městské divadlo Zlín. Central Park  West, Uděláte mně to znova?, We are the  talents!, Orchestr, Můj romantický příběh -  VOŠ Zlín.  Game over - divadlo  Do  Houslí.