DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

 

Game over

(Ne)romantická komedie o nikdy nekončících hrách mezi ženami a muži.Stručný popis děje:

     Je léto a vzduch Paříže, jednoho z nejromantičtějších měst světa, je doslova prosycený láskou. Zvláště pak pro Hercula, mladého a nutno přiznat, že poněkud svérázného muže, který oplývá jednou (ne)závidění hodnou vlastností - jakmile uvidí osobu opačného pohlaví, během pár sekund se do ní dokáže bezhlavě zamilovat. Naštěstí má za kamrády Emilii a Philippa, manželský pár dvou úspěšných architektů, kteří se snaží držet ho nohama pevně na zemi. Když však Hercule v jednom z parků potká krásnou Fleur, beznadějně jí propadne. Je ochoten udělat cokoliv, aby ji zaujal, a tak během vteřiny zapře svou vlastní identitu a vylíčí se jako žijící architektonická legenda, pracující u kamarádů v ateliéru. Náhodná známost však přeroste ve vážný vztah, který má být posvěcen seznámením s kamarády (Emilie a Philippe) při společné, romantické večeři na břehu Seiny. Chuť k jídlu však všechny přítomné brzy přejde. Ukáže se totiž, že ani Fleur si s pravdou příliš nelámala hlavu, a tak o překvapení nebude nouze. Rádoby romantická komedie se rázem promění v horor plný intrik, lží a zvratů, které se až nechutně podobají skutečnému životu. Jak brzy zjistí i sami hrdinové - vzájemné vztahy žen a mužů nejsou ničím jiným, než rafinovanou hrou, ve které má každý z hráčů pouze jeden život…

 

Mohlo by Vás zajímat:

     Hra Game over je příjemnou letní komedií, která se do poslední chvíle tváří jako romantická, i když pravda je nakonec trochu jinde. Neobvyklá zápletka je prošpikována maximální dávkou humoru, na jaký jste v našich komediích zvyklí, přesto si troufáme tvrdit, že vás čeká něco, co jste v našem podání ještě vidět nemohli. V roce 2013 byla tato inscenace uvedena na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích, který každoročně představuje nejlepší komedie vzniklé za uplynulou divadelní sezónu.       

 

Scénář a režie:                Michaela Doleželová a Roman Vencl

Hrají:                                   Michaela Vrbová j.h., Marek Příkazký, Michaela Doleželová a Roman Vencl

Světla a zvuk:                  Petr Vaněk

Délka:                                 90 minut (představení nemá přestávku) 

Technické požadavky: Jeviště, pódium, nebo jiný hrací prostor o minimální velikosti 4x4 metry.                                      Minimálně dvě klasická divadelní světla s možností "světlo x tma".                                                  Zvuková aparatura s možností přehrání CD, případně minidiscu, nebo                                            připojení notebooku. V případě včasné domluvy jsme schopni vzít si                                              vlastní světla i aparaturu - v takovém případě nám stačí alespoň dva                                              zdroje elektrické energie.

 

Premiéra se konala 10. srpna 2012 v rámci festivalu Tyjátrfest v Kutné Hoře.

 

Fotografie z představení si můžete prohlédnout ZDE.