DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Jeden za všechny

Vive la comédie!Stručný popis děje:

     Kdo by neznal romantické vyprávění Alexandera Dumase o třech mušketýrech, kteří byli čtyři. Jedná se bez pochyby o nejslavnější příběh francouských dějin, který se dočkal tolika filmových i divadelních zpracování, že už není možné v tomto směru diváky něčím překvapit... Alespoň to tak bylo, než se tento nesmrtelný námět dostal do ruky nám. Poradili jsme si s ním po svém, a tak během našeho představení stojí herci před výzvou, jaká tady ještě nebyla - dá se celý příběh odehrát během jediné hodiny, ve verších a navíc za předpokladu, že čtyřmi mušketýry jsou dvě ženy? Věřte tomu, že dá, jen to chce hodně odvahy, spoustu převleků, důvtipu, šikovného vypravěče a především notnou dávku nadsázky a parodie. Základem celého představení je heslo: "Hlavně se netvařme, že jsme Angličané, když nejsme Francouzi!".  

Mohlo by vás zajímat:

     Pro naše divadlo je tato komedie v mnoha směrech přelomová. Jednak jde o naši první hru, která má charakter pouličního divadla, poprvé jsme se rozhodli zpracovat již existující námět, poprvé se režie představení ujal někdo jiný, než Michaela Doleželová a Roman Vencl  a zároveň je tomu poprvé, co jsme spojili své síly s jiným souborem. Komediální parodie Jeden za všechny  totiž vznikla ve spolupráci se slovenským Túlavým divadlem z Trnavy. Vzniklo tak jedinečné představení, které svedlo dohoromady nejenom dva odlišné jazyky, ale především dvě specifické divadelní poetiky a různý náhled na humor. Výsledkem je komediální hříčka, která spolehlivě rozesmává jak slovenské, tak i české publikum, a která těží nejenom ze společné historie obou států, ale také z dlouholeté tradice česko-slovenského humoru, jehož je tou nejlepší možnou esencí.    

 

Scénář:                                  Michaela Doleželová, Jakub Nvota a Roman Vencl

Režie:                                    Jakub Nvota 

Hrají:                                     Michaela Doleželová, Hana Briešťanská, Roman Vencl, Jakub Nvota a                                                        Štefan Martinovič nebo Štefan Richtárech   

Výtvarník scény:               Szilárd Boráros 

Délka:                                    70 minut (představení nemá přestávku) 

Technické požadavky:    Jakýkoliv hrací prostor o minimální velikosti 4x4 metry. Představení je                                                     vhodné i pro pouliční a venkovní produkce. V případě venkovního hraní                                                  není třeba zajišťovat divadelní osvětlení. Při účinkování v divadelních či                                                  kulturních sálech postačí jednoduché a minimální osvětlení. V inscenaci                                                   není reprodukovaná hudba, takže nepotřebujeme zvukové vybavení.

 

Premiéra se konala 15. července 2014 před městskou radnicí v Trnavě.

Fotografie z představení si můžete prohlédnout ZDE.