DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Něco o nás      Za dobu své existence jsme se vyprofilovali jako čiště zájezdové divadlo. Nemáme stálou scénu, na níž bychom pravidelně účinkovali. Proto je naším působištěm prakticky celé území České republiky a poslední dobou dokonce nejenom její.

     Naším cílem je vytvářet především autorské projekty, které jsou z pravidla určeny pro široký okruh publika. Snažíme se jejich prostřednictvím rozvířit, v posledních letech dost stojaté vody divadelní zábavy a pevně doufáme, že kam přijedeme, tak tam se nám to i daří.

     Divadlo Do Houslí spolupracuje na svých projektech výhradně s profesionály a samo se z nich také skládá, tudíž se může zaručit nejenom profesionálním jednáním, ale především profesionálními uměleckými výkony.

Zakladatelé a vůdčí osobnosti divadla Do Houslí. Michaela Doleželová a Roman Vencl jsou nejen úspěšnými herci, ale také režiséry a autory mnoha divadelních komedií, které se hrají nejen v naší zemi. 

     Veškerá naše představení jsou koncipována s ohledem na prostory, ve kterých běžně účinkujeme. Nejsou to pouze divadla, ale například také hrady, kempy, festivaly, venkovní scény či restaurace. Hráli jsme už i na zahradách, loukách, na plesech nebo na lodi. Technické řešení našich inscenací je tudíž vždy co možná nejjednodušší a téměř stoprocentně přizpůsobivé.

      I přes to, že se snažíme jít, především ve scénografii a technickém řešení, cestou co možná největší jednoduchosti, máme na svém kontě řadu, pro nás velmi podstatných, úspěchů. Jak jsme zmínili v historii našeho souboru, jsme mnohonásobnými účastníky Grand Festivalu Smíchu, který pořádá Východočeské divadlo Pardubice, a jenž každoročně představuje nejlepší divadelní komedie vzniklé za uplynulou sezónu. Za zmínku určitě stojí i fakt, že naše texty jsou uváděny i na jiných scénách než je ta naše, a to kupříkladu v Bratislavě, Olomouci, Zlíně, Opavě či v Praze.  

Vezeme vám další skvělou komedii.