DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Vztahy bez talentu

Intonační komedie zachycující příběh jednoho páru od svatební cesty až po tu poslední.Stručný popis děje:

Představení se skládá ze tří aktovek, které mapují takřka celý život jednoho manželského páru.

1. část - František a Kristýna Veselí jsou na první pohled relativně obyčejným párem jedoucím na svatební cestu. Během ní však vypluje na povrch  nejenom Františkova nezkrotná vášeň pro hudbu a především pak pro jeho kytaru, ale také Kristýnina slabost pro čokoládu a bezmezný obdiv vůči strýčkovi. Objevují se první „nešvary“, bez kterých se neobejde žádné manželské soužití (např. třas nohou, kousání se do rtu apod.). Vše je navíc okořeněno vzájemným strachem a přemírou nervozity z neúprosně se blížící svatební noci.

2. část - Ta nás přivede do toho samého manželství, avšak po pětadvaceti letech společného života. Hledá se píšťalka od konvičky a pravidelný čajový sedánek tu a tam naruší vnitřní monolog některé z postav. Díky naprosto přesnému načasování replik a tzv. stop-timům je tato část hry nezapomenutelným diváckým zážitkem.

3. část - Zachycuje tentýž pár po padesáti letech společné cesty životem. Nyní už dědeček František s babičkou Kristýnou se v rámci podzimní procházky zastaví na hřbitově, protože nikde není takový klid jako právě tady. Dědeček má starosti o svačinu a babička stále jen přemýšlí jak to udělat, aby mohla mít nádhernou náhrobní desku s mramorovým andělem, který stojí tolik peněz…

 

Mohlo by Vás zajímat:

     Hra napsaná na motivy tří různých aktovek z per tří různých autorů je zárukou toho, že si tu každý přijde na své. Neustálé proměňování tempa, překvapivé stavění komických situací a bryskní slovní humor, to jsou základy, na kterých toto představení neochvějně stojí. Osobitým způsobem mapuje vývoj jednoho manželského páru. Roztomile se dotýká klasických manželských neshod a problémů, které jsou tu ale samozřejmě podány s notnou dávkou humoru a ironie.

 

Scénář a režie:       Michaela Doleželová a Roman Vencl na motivy J. Saunderse, D. Camptona a                                          A. Ayckbourna.

Hrají:                      Kateřina Höferová j.h. a Marek Příkazký

Světla a zvuk:         Roman Vencl

Hudba:                       Lukáš Janota j.h.

Scéna a kostýmy:  Kateřina Höferová j.h.

Délka:                        60 minut (představení nemá přestávku)

 

Premiéra se konala 23.8. 2008 v rámci festivalu Tyjátrfest v Kutné Hoře.

 

Fotografie z představení si můžete prohlédnout ZDE.